Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Через обмеження імпорту своїх сталевих прутів, Україна може недорахуватися $70-90 млн. на рік

Середа, 31 жовтня 2001, 19:13
Щорічні валютні надходження України можуть скоротитися на $70-90 млн. у разі введення Росією обмежень на імпорт сталевих прутів українського виробництва після завершення компенсаційного розслідування, що проводиться в цей час. Про це повідомило джерело в уряді України.

З його слів, російська сторона вважає, що українським підприємствам гірничо-металургійного комплексу (ГМК) держава надає фінансові пільги згідно із законом про економічний експеримент в цій галузі.

21 червня 2001 року Мінекономрозвитку РФ повідомило про рішення комісії уряду РФ із захисних заходів у зовнішній торгівлі і митно-тарифній політиці почати компенсаційне розслідування відносно імпорту, що субсидується - прутів із заліза і сталі походженням з України.

Розслідування проводиться по заяві ВАТ "Мечел" (Челябінський металургійний комбінат), що розглядає надання пільг підприємствам ГМК відповідним законом у контексті статті 2 федерального закону РФ як надання субсидій.

Джерело зазначило, що якщо російська сторона зможе довести факт субсидування українських підприємств ГМК, то це може бути використане іншими країнами як прецедент і стане причиною порушення ряду нових антисубсідиарних (компенсаційних) розслідувань з усіх видів продукції ГМК не тільки в РФ, але і в інших країнах.

Як повідомлялося раніше на основі даних російської сторони, обсяг імпорту в РФ прутів з України в 2000 році збільшився на 42,5% в порівнянні з 1999 роком. Частка імпорту у реалізації на російському ринку зросла на 1%, склавши в 1999 році 12,2%, в 2000-му - 13,2%, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно із законом "Про внесення змін і доповнень в закон України у зв'язку з проведенням економічного експерименту на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України" від 14 липня 1999 року підприємствам ГМК, що беруть участь в експерименті, з 1 липня 1999 року по 1 січня 2002 року надані податкові пільги. Зокрема, знижена ставка оподаткування прибутку, на 50% зменшений збір у Державний інноваційний фонд, екологічний збір не перевищує 0,15% валових витрат. Крім того, з них списані пеня і штрафи за невчасне внесення платежів і податків, які утворилися на початок експерименту, а на період його дії підприємства платять пеню в розмірі 50% існуючих ставок.

Перелік підприємств, що беруть участь в експерименті, затверджує Кабінет міністрів по узгодженню з парламентським комітетом з питань промислової політики.

Зараз в експерименті бере участь приблизно 70 підприємств.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
02:07
Die Welt оприлюднило мирну угоду, яку Україна та Росія могли підписати на початку війни
01:06
В Росії злетіли бомбардувальники Ту-95
00:54
Німецькі винищувачі перехопили російський  Іл-20 над Балтійським морем
00:38
доповненоУ Харкові пролунала серія вибухів: пошкоджена медустанова
23:40
Іспанія на "Рамштайні" підтвердила плани відправити Україні ракети до Patriot
23:29
Новини економіки 26 квітня: застава за Сольського, Кабмін зберіг тариф на електрику для населення
23:17
відеоПлетенчук: Росіяни посилили захист своїх суден після пошкодження "Коммуни"
23:10
Мутації та перемога природи. Факти про Чорнобильську катастрофу, які ви могли не знати
23:06
Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором
23:01
оновлюєтьсяУ всіх областях України оголошували ракетну небезпеку, була загроза "Кинджалів"
Усі новини...