Через обмеження імпорту своїх сталевих прутів, Україна може недорахуватися $70-90 млн. на рік

Середа, 31 жовтня 2001, 20:13
Щорічні валютні надходження України можуть скоротитися на $70-90 млн. у разі введення Росією обмежень на імпорт сталевих прутів українського виробництва після завершення компенсаційного розслідування, що проводиться в цей час. Про це повідомило джерело в уряді України.

З його слів, російська сторона вважає, що українським підприємствам гірничо-металургійного комплексу (ГМК) держава надає фінансові пільги згідно із законом про економічний експеримент в цій галузі.

21 червня 2001 року Мінекономрозвитку РФ повідомило про рішення комісії уряду РФ із захисних заходів у зовнішній торгівлі і митно-тарифній політиці почати компенсаційне розслідування відносно імпорту, що субсидується - прутів із заліза і сталі походженням з України.

Розслідування проводиться по заяві ВАТ "Мечел" (Челябінський металургійний комбінат), що розглядає надання пільг підприємствам ГМК відповідним законом у контексті статті 2 федерального закону РФ як надання субсидій.

Джерело зазначило, що якщо російська сторона зможе довести факт субсидування українських підприємств ГМК, то це може бути використане іншими країнами як прецедент і стане причиною порушення ряду нових антисубсідиарних (компенсаційних) розслідувань з усіх видів продукції ГМК не тільки в РФ, але і в інших країнах.

Як повідомлялося раніше на основі даних російської сторони, обсяг імпорту в РФ прутів з України в 2000 році збільшився на 42,5% в порівнянні з 1999 роком. Частка імпорту у реалізації на російському ринку зросла на 1%, склавши в 1999 році 12,2%, в 2000-му - 13,2%, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно із законом "Про внесення змін і доповнень в закон України у зв'язку з проведенням економічного експерименту на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України" від 14 липня 1999 року підприємствам ГМК, що беруть участь в експерименті, з 1 липня 1999 року по 1 січня 2002 року надані податкові пільги. Зокрема, знижена ставка оподаткування прибутку, на 50% зменшений збір у Державний інноваційний фонд, екологічний збір не перевищує 0,15% валових витрат. Крім того, з них списані пеня і штрафи за невчасне внесення платежів і податків, які утворилися на початок експерименту, а на період його дії підприємства платять пеню в розмірі 50% існуючих ставок.

Перелік підприємств, що беруть участь в експерименті, затверджує Кабінет міністрів по узгодженню з парламентським комітетом з питань промислової політики.

Зараз в експерименті бере участь приблизно 70 підприємств.powered by lun.ua