Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Рябець визнав свою некомпетентність

Субота, 16 лютого 2002, 13:23
Голова Центральної виборчої комісії України Михайло Рябець сподівається, що громадські організації будуть реально сприяти ЦВК у реалізації покладених на нього повноважень в організації виборчого процесу.

Виступаючи у суботу у Києві на форумі громадських організацій України "Суспільство перед вибором", голова ЦВК зазначив, що напруження політичної боротьби вже на початку виборів "досягло небувалих висот", і Центрвиборчком зіткнувся з багатьма серйозними проблемами.

"ЦВК власними силами просто не в змозі ефективно здійснювати певні, покладені на нього законом, завдання", - підкреслив Рябець, нагадавши, що основними помічниками ЦВК законом визначені тільки політичні партії і блоки, яким відведена провідна роль на всіх етапах організації виборчого процесу, у тому числі і формування комісій.

"Така законодавча фабула не дуже ефективна, оскільки законодавець фактично виключив з участі у виборчому процесі інших суб'єктів громадянського суспільства - громадські організації", - додав голова Центрвиборчкому. Він також зазначив, що ще після минулих парламентських виборів 1998 року міжнародні організації у своїх пропозиціях вказали на необхідність більш тісної співпраці з громадськими організаціями і залучення їх до організації і проведення виборчого процесу. Зі слів Рябця, Центрвиборчком визнав вагомим ці аргументи.

Своє бачення цієї проблеми ЦВК неодноразово викладав на всіляких семінарах і конференціях, а також у законопроекті про вибори народних депутатів, сказав Рябець. Однак у даному питанні Центрвиборчком зіткнувся з "абсолютним нерозумінням Верховної Ради", яка не врахувала ці пропозиції у законі.

Голова ЦВК вважає, що участь громадських організацій у виборчому процесі може мати дві форми - активну і пасивну. Перша полягає у залученні до організації виборчого процесу членів громадських організацій, які давно займаються моніторингом виборів і які мають кваліфіковані кадри, - як члени комісій, офіційні спостерігачі, довірені особи кандидатів в одномандатних округах. Крім того, на думку Рябця, члени таких організацій могли б бути представлені у складі окружкомів також як довірені особи кандидатів в одномандатних округах від цих партій, оскільки, згідно законодавству, таким особам не обов'язково перебувати у партії.

Пасивна участь громадських організацій у виборчому процесі, сказав Рябець, полягає у залученні їх до підвищення рівня правової освіти виборців. Зокрема, з його слів, уперше закон передбачає, що всі рішення, а також дії або бездіяльність виборчих комісій, органів і посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування можуть бути оскаржені у суді. Оскарження цих рішень з боку виборців може виходити від самих членів таких комісій.

Рябець підкреслив також, що його особиста участь в форумі "Суспільство перед вибором" свідчить про підтримку громадських організацій, і висловив надію на тісну співпрацю з цими організаціями для проведення чесних і прозорих виборів в Україні.

Інтерфакс-Україна-Вибори

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
02:07
Die Welt оприлюднило мирну угоду, яку Україна та Росія могли підписати на початку війни
01:06
В Росії злетіли бомбардувальники Ту-95
00:54
Німецькі винищувачі перехопили російський  Іл-20 над Балтійським морем
00:38
доповненоУ Харкові пролунала серія вибухів: пошкоджена медустанова
23:40
Іспанія на "Рамштайні" підтвердила плани відправити Україні ракети до Patriot
23:29
Новини економіки 26 квітня: застава за Сольського, Кабмін зберіг тариф на електрику для населення
23:17
відеоПлетенчук: Росіяни посилили захист своїх суден після пошкодження "Коммуни"
23:10
Мутації та перемога природи. Факти про Чорнобильську катастрофу, які ви могли не знати
23:06
Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором
23:01
оновлюєтьсяУ всіх областях України оголошували ракетну небезпеку, була загроза "Кинджалів"
Усі новини...