Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Нацрада ділить національний ресурс між собою

Понеділок, 3 червня 2002, 14:28
У вівторок, 28 травня, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення визначила переможця в конкурсі на право мовити у Києві на частоті 73,64 МГц. Заявку "Громадського радіо", яке вже володіє усім необхідним обладнанням, творчим та технічним колективом і з 13 травня здійснює розмовне мовлення в Інтернеті, Національна рада не розглядала.

В офіційному листі виконавчий секретар Нацради повідомив: "За ст. 14 Закону України ("Про телебачення і радіомовлення") заява для отримання ліцензії подається телерадіорганізацією, яка претендує на отримання ліцензії та згідно з отриманою ліцензією буде здійснювати мовлення.

Отже документи Благодійної організації "Благодійний фонд "Громадське радіо", відповідно до п.б ст.15 вищезгаданого закону повертаються без розгляду як такі, що не відповідають вимогами чинного законодавства".

Переможцем конкурсу визнано товариство з обмеженою відповідальністю "Українська радіогрупа" - досі нікому в професійному середовищі не знану структуру, без жодного досвіду здійснення розмовного мовлення. Прийом заяв на конкурс у форматі "розмовного радіо" мав тривати до 4 травня, але оскільки на перші дні місяця припадали свята, то реально - до 30 квітня.

Коли представник "Громадського радіо" збирав на своєму пакеті документів візи у відділах Нацради, то чув там: ви перші, хто подаєтесь на цей конкурс.

Нічого дивного - розмовне радіо ніхто з існуючих недержавних радіостанцій досі не практикував, бо це складно і дорого, а на такій частоті, як 73,64 МГц, розраховувати на заробітки з реклами важко. Однак, у "Громадського радіо" вже тоді виникли ускладнення - через те, що документи на конкурс подає благодійний фонд, а не радіокомпанія.

Однак заявка на участь у конкурсі та отримання ліцензії - не одне й те саме. Тому заступник голови Нацради Віктор Лешик у письмовій формі зобов'язав ліцензійний відділ Нацради прийняти документи на конкурс - "за письмового зобов'язання протягом місяця зареєструвати телерадіоорганізацію".

Таке зобов'язання склав президент Фонду "Громадське радіо" і документи 30 квітня (в останній, фактично, день конкурсу) прийняли.

21 травня президент фонду "Громадське радіо" письмово повідомив Нацраду, що документи на реєстрацію радіокомпанії перебувають у відповідному відділі Печерської райдержадміністрації у м.Києві, а 29 травня (тобто до закінчення передбаченого заступником Нацради терміну) офіційно представив Свідоцтво про реєстрацію "Підприємства благодійної організації Благодійний фонд "Громадське радіо" телерадіокомпанії "Громадське радіо".

І при тій нагоді дізнався, що Нацрада ще напередодні визначила переможця конкурсу. Чому вона не розглядала заявку "Громадського радіо" - стало відомо лише сьогодні - з листа виконавчого секретаря Нацради, датованого 30 днем травня.

Відтак, визначення переможця першого конкурсу на формат "розмовного радіо" Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення здійснила за умов закритості не лише від громадськості, а й від допущеного до конкурсу учасника. Як видно з наведеної хронології подій, про свою "недопущеність" "Громадське радіо" дізналося лише через два дні після визначення переможця.

Пояснити представникові "Громадського радіо" такий перебіг подій в апараті Нацради відмовились, так само, як і показати програмну концепцію та установчі документи ТОВ "Українська радіогрупа".

Тим часом, є підстави вважати, що за ТОВ "Українська радіогрупа" стоїть один з членів Нацради, а роздачу радіоліцензій (тобто національного ресурсу) Нацрада здійснює у кулуарний спосіб та в інтересах наближених осіб.

Інтереси демократії, прозорості чиновницьких дій та безпеки національного інформаційного простору вимагають контролю за діями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Здійснення такого контролю є пріоритетом депутатів Верховної Ради та Президента України, які формують склад Нацради і - відповідно - несуть відповідальність за її діяльність.

P.S. За даними УП так зване товариство з обмеженою відповідальністю "Українська радіогрупа" терміново було створено спеціально для отримання ліцензії на частоті для громадського мовлення, і до його створення причетний один з членів Нацради Володимир Грановський. Сам Грановський заперечує цей факт. Однак УП не має можливості підтвердити цю інформацію документально, оскільки в Україні дуже поширена практика, за якої фактичні власники ЗМІ не вказуються у засновницьких документах. У таких випадках має місце реєстрація на підставних осіб.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
23:40
Іспанія на "Рамштайні" підтвердила плани відправити Україні ракети до Patriot
23:29
Новини економіки 26 квітня: застава за Сольського, Кабмін зберіг тариф на електрику для населення
23:17
відеоПлетенчук: Росіяни посилили захист своїх суден після пошкодження "Коммуни"
23:10
Мутації та перемога природи. Факти про Чорнобильську катастрофу, які ви могли не знати
23:06
Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором
23:01
оновлюєтьсяУ всіх областях України оголосили ракетну небезпеку, є загроза "Кинджалів"
22:27
Чарльз ІІІ уперше після виявлення раку відновлює участь у публічних заходах
22:21
КолонкаІсторія спротиву кримськотатарського політика Нарімана Джеляла
22:20
Два топменеджери Ощадбанку перейшли в правління "Сенс Банку"
22:12
Deep State: Росіяни захопили два села неподалік від Авдіївки
Усі новини...