Українці вироджуються інтенсивніше за старих європейців

Четвер, 8 серпня 2002, 12:14
Україна має один з найнижчих у Європі показник народжуваності. Такі дані містяться в демографічному дослідженні Ради Європи й Євростату, повідомляє українська служба радіо "Німецька хвиля".

2001 року населення практично всіх Центрально- та Східноєвропейських країн зменшилося або зросло лише на незначну кількість. Мешканців Росії народилося майже на мільйон менше, ніж померло. Жителів України з цієї причини поменшало на 370 тисяч осіб.

Найменша кількість дітей на кожну жінку народжується у Вірменії – у середньому одна дитина на одну жінку. Друге місце по цьому показнику посідає Україна.

Найнижчу тривалість життя мають чоловіки в Росії - 59 років. Низькі показники має й Україна - 63 роки для чоловіків і 74 роки для жінок.

Як свідчить дослідження, в Україні одними з найвищих у Європі є відсоток розлучень, а також дитяча смертність - більше 11 дітей на 1000 новонароджених.

Одним з найнижчих серед європейських країн є відсоток українських дітей, народжених поза шлюбом. В Україні таких дітей нараховується 18 відсотків, у той час як, наприклад, в Ісландії, Швеції та Естонії більше половини малюків народжується не в офіційних шлюбах.powered by lun.ua