Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

П'ять умов, за яких Ющенка полюблять у Москві

Вівторок, 22 жовтня 2002, 20:22
Віктор Ющенко сьогодні поза сумнівом є найпопулярнішим українським політиком, молодим, симпатичним. Звичайно, він дуже добре виглядає на фоні Леоніда Кучми. Проте у Віктора Ющенка є дуже серйозна проблема: багато хто підозрює його в антиросійських настроях.

Про це в інтерв'ю українській службі радіо "Свобода" заявив директор московського Інституту політичних досліджень Сергій Марков.

Він нагадав, що багато українських виборців "наполягають на тому, що відносини з Росією є пріоритетними". Саме тому, вважає політолог, Ющенко "завжди прагнув зустрічі з російськими політиками, щоб в очах виборців зняти цю напруженість".

"Якщо говорити про ставлення до Ющенка в Москві, то загалом воно негативне. Самого Віктора Ющенка не розцінюють як антиросійського політика, але його вважають маріонеткою в руках тієї групи американських фондів і центрів, які дуже активно працюють в Україні, і котрі, як очікують, будуть керувати його політикою. Коли Віктор Ющенко говорить, що це не так, то в Москві йому вказують на присутність радикальних націоналістів, подекуди на грані психічної норми, котрі пройшли до Верховної Ради в його списку. Це загальна точка зору", заявив Марков.

Він визнав, що в Ющенка все ж таки є "прихильники в Москві" - передусім "російські західники" - Союз правих сил і "Яблуко" дуже позитивно ставляться до Віктора Ющенка. "При цьому, як не дивно, більш позитивно ставиться Союз правих сил, який вважає Ющенка своїм союзником. Представники "Яблука" мають деякі застереження. Але обидві політичні сили енергійно підказують Кремлю, що потрібно будувати відносини з Ющенком як із майбутнім президентом України", повідомив російський політолог.

При цьому на запитання радіостанції він відповів, що Віктора Медведчука розглядають у Москві, "як стратегічного партнера, він має добрі відносини в Кремлі з Олександром Волошиним". "Хочу наголосити, що в Москви є набір вимог до будь-якого українського політика", зауважив політолог.

"По-перше, прямі вибори губернаторів. Їх має не призначати президент, а обирати населення. Друге, ратифікація Європейської хартії про мови. Третє, невтручання держави у справи церкви, щоб самі віруючі вибирали собі парафії, бо в такому випадку очікують, що вони оберуть парафії Московського патріархату. Четверте, це визнання свободи поширенням інформації, в тому числі свободи поширення російського телебачення й газет в Україні. І п’яте, надати російській мові офіційний статус в Україні, бо на ній говорить половина населення".

"Так от, коли Віктор Ющенко виступить з ініціативою законопроектів у цьому напрямку, безперечно всі проблеми з ним буде знято", додав Марков.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
03:22
Під час атаки на Івано-Франківщину Польща піднімала в повітря військову авіацію 
02:07
Die Welt оприлюднило мирну угоду, яку Україна та Росія могли підписати на початку війни
01:06
В Росії злетіли бомбардувальники Ту-95: оголошено масштабну повітряну тривогу
00:54
Німецькі винищувачі перехопили російський  Іл-20 над Балтійським морем
00:38
доповненоУ Харкові пролунала серія вибухів: пошкоджена медустанова
23:40
Іспанія на "Рамштайні" підтвердила плани відправити Україні ракети до Patriot
23:29
Новини економіки 26 квітня: застава за Сольського, Кабмін зберіг тариф на електрику для населення
23:17
відеоПлетенчук: Росіяни посилили захист своїх суден після пошкодження "Коммуни"
23:10
Мутації та перемога природи. Факти про Чорнобильську катастрофу, які ви могли не знати
23:06
Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором
Усі новини...