Паскуаль відразу зацікавився зізнаннями про цензуру в Україні

П'ятниця, 4 жовтня 2002, 11:30
Посол США в Україні Карлос Паськуаль закликав українську владу і українських журналістів налагодити діалог.

Після зустрічі зі спікером Верховної Ради Володимиром Литвином у п'ятницю в Києві Паскуаль в інтерв'ю журналістам прокоментував ситуацію зі свободою слова в Україні. США завжди заявляли, що свобода преси є одним з фундаментальних принципів демократії, підкреслив дипломат.

Посол зазначив, що коли виникають "екстраординарні події, і журналісти збираються, щоб обговорити середовище, в якому вони працюють, тиск, який вони відчувають, підписують декларацію", то сам факт цього повинен привертати міжнародну увагу, в тому числі, з боку США.

Паскуаль вважає за необхідне налагодити діалог між українською владою і журналістами, щоб "знайти конструктивне розв'язання цього питання, спираючись на реалії, які існують в країні".

Крім того, посол повідомив, що зараз Україна і США розробляють програму діяльності спільної комісії, яка буде працювати в Україні, розслідувати обвинувачення в незаконній торгівлі зброєю. Він нагадав, що під час візиту до України заступника держсекретаря США Елізабет Джоунс українській стороні були передані питання, "відповіді на які надали б США корисну інформацію". За словами посла, "українська сторона з готовністю поставилася до нашого прохання і надасть нам відповіді на всі питання, а також додаткову інформацію, яка може бути корисна". "Ми цінуємо таку відвертість української сторони", - заявив Паскуаль.

3 жовтня група українських журналістів виступила з маніфестом, в якому заявляє про наявність у країні політичної цензури і про свою готовність до загальноукраїнського страйку журналістів, якщо тиск на ЗМІ буде посилюватися.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

"Маніфест українських журналістів з приводу політичної цензури"

Паскуаль: США передали Києву перелік питань, які допоможуть убезпечити пілотів над Іракомpowered by lun.ua