Щербаня позбавлять "підтримки суду"?

Субота, 3 травня 2003, 14:54
У Верховному Суді України порушено дисциплінарну справу про порушення присяги суддею Київського апеляційного суду Матвєєвою, яка за заявою спікера Верховної Ради України Литвина займається питанням припинення депутатських повноважень Щербаня, повідомляє Рух-прес.

Розгляд цієї справи вже став самим "довгограючим" з усіх подібних від моменту законодавчого врегулювання механізму припинення депутатських повноважень депутатів-сумісників, які порушують вимоги Конституції України та Закону "Про статус народного депутата України" про несумісність цієї посади з іншими.

Як зазначає видання, останнє засідання суду засвідчило зацікавлене ставлення судді до "справи Щербаня." Суддя Матвєєва, зокрема, відмовилася надати для ознайомлення представникові Верховної Ради України у справі Щербаня документи, отримані судом. Ці та попередні дії судді представник Верховної Ради України у справі Щербаня кваліфікував як обставини, що викликають сумнів у безсторонності судді і, спираючись на частину четверту статті 18 Цивільного процесуального кодексу України, поставив вимогу відводу судді Матвєєвої.

Однак, всупереч вимогам законодавства, суддя відмовилася розглянути відвід.

До парламенту Щербань пройшов за списком блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".

З 1999 року Щербань вже очолював Сумську обладміністрацію. У зв'язку з обранням депутатом у травні 2002 року був звільнений з посади глави обладміністрації. З липня 2002 року - член депутатської групи "Народний вибір".

Член комітету з питань фінансів і банківської діяльності, Щербань був знову призначений главою Сумської обладміністрації 14 листопада 2002 року указом президента України Леоніда Кучми.

Читайте також Щербань залишається депутатом, поки Кучма його не звільнитьpowered by lun.ua