Більшовики помстилися опозиції

П'ятниця, 4 липня 2003, 12:11
Депутати фракцій більшості відмовилися реєструватися у п’ятницю на засіданні Верховної Ради. На це вони пішли на знак протесту проти блокування роботи парламенту опозиціонерами у четвер.

"Це є перший крок нашої адекватної реакції на те, що нам вчора не дали працювати", - повідомив журналістам лідер групи "Європейський вибір" Володимир Пєхота.

Однак попри відмову реєструватися робота сесійного засідання у п’ятницю почалася. При цьому не був проголосований жодний депутатський запит більшовиків.

Конфлікт між більшовиками й опозицією стався у парламенті в четвер. Депутати не ухвалили жодного рішення, внаслідок чого законопроекти змін до Конституції не були направлені до Конституційного суду.

Пєхота сказав журналістам, що у четвер не дотрималася домовленості саме опозиція. Так, тоді під час останньої перерви у спікера Володимира Литвина відбулася нарада лідерів усіх фракцій. Було домовлено, що виступити повинні автори всіх постанов щодо направлення законопроектів до КС. Однак після Анатолія Матвієнка, який був перший, опозиціонери заблокували трибуну.

При цьому, за словами Пєхоти, Володимир Литвин пообіцяв бути гарантом цієї домовленості між лідерами фракцій. Було узгоджено, що спочатку представлять всі постанови, а потім їх проголосують.

Як пояснив журналістам лідер "Народного вибору" Микола Гапочка, внаслідок цієї домовленості мала залишитися одна узгоджена постанова. Згідно з нею до Конституційного суду мали бути подані і президентський, і депутатський законопроекти змін до Конституції. Ще одним пунктом постанови в подальшому Володимир Литвин отримав би право направляти подібні законопроекти до КС за своїм підписом.

За словами Гапочки, постанову про те, що до КС направляється лише законопроект Кучми, мав зняти Пєхота під час свого виступу. Однак саме перед цим опозиція заблокувала трибуну.

Гапочка пообіцяв, що якщо опозиція і далі намагатиметься блокувати роботу парламенту, то "ми це питання вирішимо". "Вирішимо цивілізовано, відповідно до повноважень народних депутатів", - додав він.

Українська правда
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!