Кучмі вже присвячують наукові збірки

Вівторок, 8 липня 2003, 12:56
Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вважає ознакою авторитаризму те, що в Україні збірки документів про міжнародну торгівлю виходять з присвятою Кучмі.

Такий висновок він зробив за фактом видання збірки "Система світової торгівлі ГАТТ/СОТ в документах", на першій сторінці якої надруковано наступне: "Робота по перекладу, систематизації, укладанню та редагуванню цього збірника документів та серії наукових робіт "Система Світової організації торгівлі як основа регулювання глобальних торговельних процесів" Президенту України Л. Д. Кучмі присвячується".

Збірку було нещодавно роздано всім народним депутатам України, повідомляє прес-служба депутата.

Томенко також наголошує на тому, що хоча книга й присвячена українському президентові, розповсюджується безкоштовно за підтримки уряду Канади, через Канадське агентство міжнародного розвитку.

На думку Томенка, "очевидно колектив редакторів та упорядників на чолі з народним депутатом Сергієм Осикою хотів цією присвятою зробити президентові приємне". "Найбільше постаралися для президента перекладачі, і менше – редактори і упорядники, оскільки книга складається майже суцільно із самих документів", вважає депутат.

На думку Томенка, факт цієї присвяти засвідчив, що "Україна перебуває між авторитаризмом і демократією, і не класифікується жодним класичним політичним режимом".

"За демократії присвята твору першим особам держави сприйнялася б як дрібне підлабузництво. Однак і за авторитаризму редактори по-можливості уникають таких присвят. Вони не бажають ризикувати – а раптом десь вкрадеться помилка?", цитує Томенка його прес-служба.

powered by lun.ua