Ющенко й Тимошенко судяться з Литвином у двох судах

Четвер, 5 лютого 2004, 13:22
Лідери опозиції Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко подали скаргу до Печерського місцевого суду Києва на дії голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Текст скарги на прес-конференції у четвер поширила Юлія Тимошенко.

Скарга Тимошенко і Ющенка стосується підписання Литвином постанови, ухваленої 3 лютого на позачерговій сесії Верховної Ради, щодо змін законопроекту Медведчука-Симоненка.

"Вважаємо дії голови Верховної Ради Литвина В.М. по підписанню та направленню до Конституційного суду вказаної постанови неправомірними і такими, що порушують наші права, свободи та законні інтереси".

У скарзі сказано, що постанова від 3 лютого була прийнята "із порушенням процедури ухвалення нормативних актів Верховною Радою України".

У скарзі Тимошенко і Ющенка вказано, що Литвин не мав права скликати позачергову сесію 3 лютого, який є першим вівторком лютого – тобто днем, коли за Конституцією скликається чергова сесія Верховної Ради.

"Порядок скликання позачергової сесії Верховної Ради регламентовано статтею 2.3.2 Регламенту Верховної Ради: позачергова сесія Верховної Ради України за звичайних обставин скликається не пізніше як у десятиденний термін після надходження пропозиції про її скликання".

"Постанова про скликання позачергової сесії Верховної Ради України публікується не пізніше як за три дні до її відкриття з зазначенням питань, які пропонується внести на розгляд позачергової сесії".

Регламент передбачає, що інформація про місце й час проведення позачергової сесії "публікується в газеті "Голос України", повідомляється іншими ЗМІ, а також заздалегідь доводиться до відома кожного депутата".

Тимошенко і Ющенко у своїй скарзі підкреслюють, що з лютого позачергова сесія "була скликана з порушенням статті 2.3.2 та частини другої статті 2.3.1 Регламенту Верховної Ради України та всупереч частини першій статті 83 Конституції України".

У скарзі також зазначено, що постанова 3 лютого є незаконною, оскільки не можна вносити зміни до проекту змін до Конституції, коли він уже переданий на експертизу до Конституційного суду.

Станом на 3 лютого проект №4105 перебував у КС. "Тобто, Верховною Радою [3 лютого] був повторно попередньо схвалений законопроект про внесення змін до Конституції України (реєстр. №4105) - в який при цьому були внесені істотні зміни".

Тимошенко і Ющенко також внесли до Конституційного суду подання щодо незаконності голосування 3 лютого.

Крім того, на прес-конференції Тимошенко поширила текст скарги на дії Литвина до Печерського суду, підписаної нею, а такою Ющенком і Морозом. Скарга стосується неправомірності підписання спікером постанови про попереднє схвалення законопроекту № 4105, яка була проголосована підняттям рук.

Аналогічне подання Ющенко, Тимошенко й Мороз внесли до Конституційного суду.

powered by lun.ua