Гавриш запрошує "Нашу Україну" проголосувати за конституційну реформу

Середа, 7 квітня 2004, 14:03
Координатор парламентської більшості, лідер депутатської групи "Демократичні ініціативи" Степан Гавриш вважає, що законопроект про зміни до Конституції набере необхідні для його остаточного схвалення 300 голосів народних депутатів.

"300 голосів у нас є без сумніву, інакше ми б не виходили на голосування завтра (у четвер, 8 квітня). У нас є з запасом 300 голосів", – заявив Гавриш в інтерв'ю журналістам у середу в Києві.

Він нагадав, що в цей день на засіданні конституційної комісії ухвалено рішення винести на голосування в парламенті "компромісну постанову" по процедурі прийняття змін до Конституції, що передбачає голосування "консолідоване, один раз".

"Ми ведемо постійні політичні консультації всередині парламентської більшості. Ми стурбовані, що на багатьох народних депутатів – членів більшості здійснюється тиск, пропонуються спокуси, щоб вони не брали участі в голосуванні (за зміни до Конституції)", – підкреслив Гавриш, відзначивши при цьому, що йому невідомі інструменти цього тиску. "Але він точно відбувається", – додав він.

Координатор відзначив, що на даний момент основним є питання про участь у голосуванні блоку "Наша Україна", завдяки чому можна було б одержати на підтримку конституційної реформи додаткові 100 голосів народних депутатів.

На питання журналістів, для чого потрібні додаткові голоси, якщо є впевненість у підтримці законопроекту 300 народними депутатами, Гавриш відзначив: "Ми б хотіли, щоб зміни в Конституцію були ознакою нового консенсусу українського парламенту напередодні процедури виборчої кампанії президента України".

Коментуючи питання журналістів про те, чи впевнений він, що в цьому голосуванні візьме участь Соцпартія, Гавриш заявив: "Ми не знаємо, чи буде голосувати СПУ, оскільки процедура (розгляду змін до Конституції), що запропонував Олександр Мороз (лідер СПУ), небагато відрізняється (від запропонованої конституційною комісією)".

У той же час він нагадав, що соціалісти підтримують внесення змін в основний закон.

Гавриш також повідомив, що на засіданні конституційної комісії відбувся "жорсткий діалог" між представниками "Нашої України" і Морозом, після чого лідер СПУ залишив засідання комісії.

Інтерфакс-Україна


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.