Файненшл Таймс: "Президент Кучма не спромігся змінити конституцію"

П'ятниця, 9 квітня 2004, 10:50
Президент Кучма не спромігся змінити конституцію, зазначає у своєму коментарі британський часопис "Файненшл Таймс", повідомляє Українська служба Бі-Бі-Сі.

"Файненшл таймс" зазначає, що пропоновані зміни до конституції дозволили б панові Кучмі провести організовану передачу влади по тому, як він займав пост глави держави впродовж десятиріччя. Розподіляючи владу, Кучмі не довелося б вибирати єдиного спадкоємця з числа своїх союзників.

Напередодні FT писала, що в разі провалу реформи пан Кучма погрожував піти на третій термін.

Заголовок проголошує, що "Президент України Кучма не спромігся змінити конституції", а далі йдеться про святкування опозиції після того, як у парламенті не знайшлося двох третин голосів для суттєвих змін основного закону перед президентськими виборами восени.

"Члени правоцентристської фракції Наша Україна вітали один одного і співали національний гімн, коли для затвердження поправок до конституції забракло шести голосів", – зазначає видання.

"Опозиція розглядає пропоновану реформу як спробу пана Кучми звести до мінімуму загрозу з боку лідера опозиції Віктора Ющенка на виборах у жовтні. Зміни докорінно змістили б повноваження президента на користь уряду та парламенту, в якому домінують прибічники президента", – говориться в статті.

"Файненшл Таймс" також зазначає, що "поразка проекту привертає увагу до жовтневих виборів президента".

"Прозахідний ліберал Віктор Ющенко користується популярністю серед виборців і є першим в опитуваннях громадської думки, проте йому буде важко конкурувати з єдиним кандидатом від табору Кучми, який складається переважно з центристів-бізнесменів", – говориться в статті.

Читайте також:


Свято на вулиці опозиції. Траур на вулиці Банковій

БІЛЬШОВИКИ ПОГОДИЛИСЯ НА ПОПРАВКИ МОРОЗА

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ НЕ ПРИЙНЯЛА РІШЕННЯ ПРО УХВАЛЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.