У Литвина немає грошей на вибори, і він дає поради, як не забруднитися

П'ятниця, 28 травня 2004, 14:04
Голова Верховної Ради Володимир Литвин закликає кандидатів у президенти підписати "пакт про ненапад" і підтверджує, що не буде брати участь у виборах-2004.

У п'ятницю в Києві на зустрічі зі студентами і викладачами Національного аграрного університету, відповідаючи на питання про участь у нинішніх президентських виборах, Литвин
сказав: "Ні, таких планів немає. Тим більше що в нас є, кому змагатися".

"І ще один момент: вибори - це великі гроші. Моя сила і слабкість полягає в тому, що я сам по собі", - додав спікер.

Литвин також вважає, що виборча кампанія є "надзвичайно брудною справою".

"У нас немає елементарних правил етики в політиці. Я хотів би, щоб усі кандидати, які підуть на вибори, між собою підписали зобов'язання, пакт про ненапад, щоб вони говорили про програми, а не про недоліки кандидатів, явні або надумані, щоб це було змагання знань, ідей, кращих проектів будівництва держави, у якій не соромно буде жити", - сказав він.

На думку Литвина, Україні також необхідно відійти "від практики заручатися підтримкою Москви або Вашингтона". "Не можна імпортувати авторитет, його можна тільки експортувати", - підкреслив спікер.

Крім того, Литвин упевнений, що не можна "підганяти країну "під особистість" і робити ставку на конкретну людину".

"Потрібно виписати, що необхідно для країни, поставити задачу і виписати якості, якими має володіти претендент на посаду президента, і його програму, і сказати "так". Потрібен такий підхід", - відзначив голова Верховної Ради.

Литвин також сказав про необхідність нової ідеї, що могла б згуртувати народ напередодні президентських виборів.

"Необхідна нова ідея, що зможе зцементувати людей, особливо напередодні президентських виборів, тому що існує погроза розколу через політичні симпатії", - сказав він.

За його словами, у даний час політична стабільність в Україні базується "на апатії і недовірі людей".

Литвин навів як приклад ідею побудови Великої Росії. Разом з тим, відзначив він, в Україні можна зазнати критики, якщо будеш говорити про побудову Великої України. Однак саме Велику Україну призивав будувати перший український президент Михайло Грушевський, нагадав спікер.

"Велику не за розміром, а за рівнем організації громадського життя", - підкреслив він.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua