Янукович хоче 50% голосів у Києві. Інакше фальсифікація і суди

П'ятниця, 5 листопада 2004, 00:00
Центральний виборчий штаб кандидата в президенти, прем'єр-міністра Віктора Януковича заявляє про фальсифікацію виборів президента в Києві.

Про це сказано в повідомленні прес-служби штабу.

Зокрема, штаб, посилаючись на слова представника президента у Верховній Раді Олександра Задорожнього, заявляє, що в разі проведення чесного голосування Янукович міг одержати щонайменше 50% голосів киян.

"Ми впевнені, що кандидат від парламентсько-урядової коаліції міг би одержати щонайменше 50% голосів киян, якщо б вибори в столиці були вільними, чесними і прозорими", - сказано в повідомленні штабу.

Штаб заявляє, що результати голосування по Києву свідчать про неможливість обвинувачення опонентами команди Януковича в застосуванні адмінресурсу в столиці.

При цьому штаб повідомляє, що не має наміру оскаржувати волевиявлення киян, що висловилися в основному на підтримку іншого кандидата.

При цьому в Києві за Ющенка проголосували 62,41% виборців, за Януковича - 14,65%.

В той же час суди розглядають 9 скарг із вимогами визнати незаконним голосування в низці дільниць округів №214 і №223 Києва.

Про це на брифінгу повідомив керівник прес-служби Генеральної прокуратури Сергій Руденко.

Зокрема, зі слів Руденка, довірена особа одного з кандидатів у президенти подала в Голосіївський районний суд Києва 8 позовів з вимогою визнати такими, що не відбулися, вибори 31 жовтня на виборчих дільницях №48, №58, №1, №71, №63, №65, №20, №13 виборчого округу №214.

Підставою для цих скарг стало те, що протокол виборчих комісій про підрахунок голосів визнали і підписали не всі члени комісій.

За словами Руденка, від підписання протоколів у зв'язку з грубими порушеннями закону під час виборів у трьох випадках відмовилися голова комісії, його заступник, а в чотирьох випадках протоколи не підписали більшість членів комісії.

Довірена особа одного з кандидатів у президенти також подала скаргу в Шевченківський районний суд Києва про визнання недійсними результатів голосування на виборчих дільницях №1-170 виборчого округу №223.

Підставою для цієї скарги стало те, що 13 членів виборчої дільничної комісії були усунені від підрахунку голосів, а виборчі бюлетені не були погашені.

Руденко не повідомив, довірені особи яких кандидатів у президенти подали ці скарги в суди, повідомляють "Українські новини"

Штаб Януковича заявляє, що штаби його опонентів були орієнтовані на перешкоджання вільному волевиявленню, на підкуп виборців, тиск на членів виборчих комісій і виборців, а також на фальсифікацію виборів.

На виборах 31 жовтня в Україні 39,88% виборців проголосували за Януковича, 39,22% - за Ющенка, за результатами підрахунку Центральною виборчою комісією 97,67% протоколів виборчих комісій.



powered by lun.ua