Зварич заспокоїв політиків і дозволить їм сісти на потяг -2006

Вівторок, 1 березня 2005, 19:21
Міністерство юстиції продовжує реєстрацію політичних партій, які зможуть взяти участь у виборах 2006 року.

Про це повідомляється на сайті відомства. Як сказав сам міністр, "він це робить з метою заспокоїти політиків, які йому телефонують третій день".

"Документи на реєстрацію політичних партій можна подати до Мін'юсту України в установленому порядку без будь-якого часового обмеження", - говориться в повідомленні.

Разом з тим, Мін'юст наголошує, що відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" суб'єктом виборчого процесу є політичні партії, які зареєстровані в установленому законом порядку не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів.

Згідно зі ст. 77 Конституції України чергові вибори депутатів відбуваються в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради України.

Згідно зі ст. 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" протягом 30 днів з моменту надходження документів, зазначених у пунктах 1 - 6 цієї статті, Міністерство юстиції України приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації політичної партії.

Цей строк може бути продовжений Міністерством юстиції України у разі потреби, але не більше ніж на 15 днів, говориться в повідомленні.

Станом на січень 2005 року в Україні зареєстровано 104 політичні партії.

Раніше попереднє керівництво Мін’юсту заяляло, що 28 лютого 2005 року - останній день, коли Міністерство юстиції України прийматиме документи для реєстрації нових політичних партій, що теоретично зможуть взяти участь у парламентських виборах 2006 року.powered by lun.ua