Шредер готовий до членства України в НАТО. Ющенко його підганяє

7 переглядів
Середа, 9 березня 2005, 17:32
Канцлер Німеччини Герхард Шредер заявляє, що ФРН готова підтримувати вступ України до НАТО.

"Німеччина підтримуватиме входження України в євроатлантичні структури", - заявив Шредер на прес-конференції в Берліні після переговорів з президентом України Віктором Ющенком.

Канцлер також сказав, що ФРН виступає за надання Україні з боку Євросоюзу статусу країни з ринковою економікою, а також сприятиме вступу до Світової організації торгівлі.

У свою чергу Ющенко сказав, що в першій половині 2005 року Україна сподівається отримати статус країни з ринковою економікою, а восени 2005 – стати членом СОТ.

Під час виступу в німецькому парламенті Бундестазі Ющенко заявив, що сподівається до 2007 року завершити переговори з Євросоюзом щодо украдення угоди про асоціаційоване членство в ЄС.

"Сподіваюся, що до 2007 ми зможемо завершити переговори щодо укладення угоди про асоціацію, яка відкриє шлях до членства", - сказав Ющенко.

"Вірю, що визнання Німеччиною європейської перспективи України не змусить себе довго чекати", - додав Ющенко.

Український президент розповів про зміни, які відбуваються в Україні: "Ми відміняємо пільги, які були прийняті по окремим структурам, які мали відношення до (попередньої) влади".

Також Ющенко додав, що новий уряд "покращує інвестиційний клімат в Україні, з першого дня виводить економіку з тіні, встановлює єдині правила для всіх".

Крім того, за словами президента, "настав час великих континентальних проектів" за участю України.

Ющенко висловився за створення "системи газопостачання", де "на взаємовигідній основі будуть враховані інтереси трьох сторін – постачальників, транспортерів і споживачів газу в Європі". (Від "УП": Очевидно, мова іде про створення газового консорціуму, який так і не був реалізований при Кучмі).

"Ми готові працювати в цьому питанні з усіма, в тому числі з Росією і Туркменістаном", - додав Ющенко.

"Українська правда", Берлін


Поїздка журналіста "Української правди" організована за сприяння Міжнародного фонду "Відродження"


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua