Турчинову мало Пукача, йому потрібний Кучма

2 перегляди
П'ятниця, 3 червня 2005, 13:49
Глава Служби безпеки України Олександр Турчинов вважає, що у виконавців власної мотивації для вбивства Гонгадзе не було.

Про це він заявив у п'ятницю в інтерв'ю українській газеті "2000", повідомляють Новості-Україна.

Турчинов також підкреслив, що для всієї країни є справою честі, "щоб суд виніс вирок не тільки виконавцям, але й замовникам". "Тоді ми поставимо крапку в "справі Гонгадзе", адже смерть цієї людини дійсно потрясла й змінила всю країну", - сказав глава СБУ.

За його словами, у цей момент складність полягає в тому, щоб "знайти всіх підозрюваних в убивстві".

"Для знаходження й затримки виконавців убивства нам знадобилося не так багато часу - два тижні. Але посадити тільки виконавців? При тому, що з безпосередніх учасників ще немає в нас генерала Пукача, який, за всіма даними, ховається за межами України", - відзначив Турчинов.

Говорячи про "замовників", Турчинов відзначив, що "була більша надія на свідчення генерала Кравченка. Але він пішов з життя". "Залишається такий серйозний свідок як Пукач", - сказав Турчинов, додавши: "для нас головне, щоб він був живий і дав свідчення".

Глава СБУ також висловив надію, що свідчення майора Мельниченка "послужать справі". "Нами вже досягнута домовленість, що він (Мельниченко) дасть свідчення Федеральному бюро розслідувань США", - підкреслив Турчинов. За його словами, ФБР проведе допит, експертизу записів і технічних засобів, за допомогою яких вони були зроблені.

"Ми сподіваємося, що Мельниченко виконає свій громадянський обов'язок і дасть ці свідчення", - підсумував глава СБУ.

На одній із плівок Мельниченка записано розмову, у якій, як стверджувалося, президент віддає розпорядження "прибрати" журналіста. Сам Кучма заперечував свою причетність до зникнення й наступної загибелі Гонгадзе й заявляв, що записи є фальшивкою.

Читайте також:

Мельниченко обвинуватив Піскуна й людей Ющенка у змові з Березовським


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua