Семенюк буде судитися з ахметівсько-привато-новінською власністю

П'ятниця, 3 червня 2005, 14:33
Фонд державного майна подав позови в господарський суд Києва з проханням заблокувати збільшення статутних фондів Південного, Центрального і Північного гірничо-збагачувальних комбінатів, а також компанії "Суха балка".

Про це говориться в повідомленні ФДМ, повідомляє "Обком" з посиланням на "Українські новини".

Зокрема, ФДМ просить суд скасувати результати голосування на зборах акціонерів зазначених підприємств щодо проведення додаткових емісій і заборонити Державній комісії з цінних паперів і фондового ринку реєструвати ці додемісії.

Відповідно до ухвал суду, відкрите провадження по справах стосовно додаткових емісій на Південному, Центральному і Північному ГЗКах.

У травні голова ФДМ Валентина Семенюк заявила, що виступає проти проведення додаткових емісій акцій на підприємствах, що входили до складу державної компанії "Укррудпром", законність приватизації яких ставить під сумнів Кабінет міністрів.

18 квітня акціонери Північних і Центрального гірничо-збагачувальних комбінатів ухвалили рішення про збільшення своїх статутних фондів на 306 і 140 млн. гривень відповідно, крім того, 26 квітня Південний ГЗК вирішив збільшити статутний фонд на 1,07 млрд. гривень.

У січні акціонери "Сухої балки" збільшили статутний фонд компанії на 36,7 млн. гривень до 39,06 млн. гривень шляхом додаткової емісії акцій, у квітні - вирішили збільшити його ще на 2,8 млн. гривень до 41,86 млн. гривень.

Північний ГЗК і ЦГЗК контролюються компанією System Capital Management (Донецьк), ПівдГЗК - групою "Приватбанку" і компанією "Смарт-груп" (Дніпропетровськ), "Суха балка" - групою "Приватбанку".

У квітні 62 депутати Верховної Ради звернулися в Конституційний Суд із проханням визнати таким, що не відповідає Конституції, закон "Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії "Укррудпром", відповідно до якого в 2004 році були приватизовані, зокрема, по 50%+1 акція ПівнГЗК і ЦГЗК, 25,78% ПівдГЗК і 25,1% "Сухої балки".


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua