Мрія Ющенка стала на два закони ближчою

Вівторок, 1 листопада 2005, 12:20

Верховна Рада ухвалила два закони, необхідні для вступу України до Світової організації торгівлі.

Зокрема, було прийнято зміни до закону про "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" (щодо процедурних питань антидемпінгового розслідування)".

"За" проголосував 291 депутат.

Законом передбачено внести зміни до положень закону, якими встановлено: порядок розрахунку та визначення нормальної вартості товарів; випадки та порядок здійснення порівняння нормальної вартості товару з експортною ціною та визначення демпінгової маржі; порядок розрахунку та визначення шкоди, а також порядок порушення антидемпінгової процедури.

Також законом встановлено строки антидемпінгового розслідування; порядок припинення антидемпінгової процедури; особливості застосування антидемпінгових заходів.

Також Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в України" (щодо процедурних питань спеціального розслідування та застосування спеціальних заходів). "За" проголосувало 320 депутатів.

Законом, зокрема, визначається, що у разі, коли, крім зростання обсягу імпорту, одночасно існують інші фактори заподіяння значної шкоди національному товаровиробнику, зростання обсягу імпорту не визначається як причина заподіяння значної шкоди.

А також, що строк застосування заходів нагляду є обмеженим і не може перевищувати строку проведення спеціального розслідування.

УНІАН