Єхануров просив американців обігнати Росію

Середа, 2 листопада 2005, 17:49

Прем'єр-міністр Юрій Єхануров заявляє про те, що вступ України у Світову організацію торгівлі у разі, якщо Росія стане членом СОТ раніше, буде практично неможливим.

Про це Єхануров сказав журналістам у Вашингтоні, коментуючи свою зустріч зі членами групи сприяння Україні в Конгресі США.

"Якщо Росія вступить раніше нас, то Україні стати членом СОТ буде практично неможливо", - сказав Єхануров, додав, що він говорив про це з конгресменами.

При цьому Єхануров додав, що Росія планує вступити у СОТ у 2006 році, а Україна - у грудні 2005 року.

Єхануров також повідомив, що обговорив з конгресменами перспективи надання США Україні статусу країни з ринковою економікою в антидемпінгових розслідуваннях.

Український прем’єр сказав, що для одержання Україною статусу країни з ринковою економікою Кабмін повинен підписати відповідний протокол з урядом США, а для цього потрібна згода Конгресу США.

Єхануров повідомив журналістам, що попросив конгресменів про надання згоди на підписання такого протоколу.

Водночас Єхануров додав, що конгресмени зробили йому низку зауважень, у тому числі щодо відкритості економіки України, передбачуваності дій Кабінету міністрів, про проблеми з корупцією й необхідність унеможливити її в майбутньому.

Прем’єр також повідомив, що обговорив з конгресменами необхідність проведення прозорих, демократичних виборів у парламент України в березні 2006 року.

Єхануров подякував членам конгресу за підтримку, яку відчув під час зустрічі.

У свою чергу, конгресмен Курт Велдон сказав про необхідність якнайшвидшого скасування поправки Джексона-Веніка до України, але не уточнив, коли парламент США зможе її скасувати.

Як відомо, Єхануров 1-2 листопада перебуває у Вашингтоні з робочим візитом.

Україна планує вступити у СОТ до кінця 2005 року.

На сьогодні Україна вже підписала 38 двосторонніх протоколів про доступ на ринки товарів і послуг із країнами-членами робочої групи з розгляду заяв України про вступ у СОТ.

Серед протоколів, які ще необхідно підписати для вступу України у СОТ, найважливіші - із США й Австралією.

Українські новини

Усі новини...