Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

За "чорний список" Луценка журналістці підпалили будинок?

Середа, 1 березня 2006, 12:22

Президент Віктор Ющенко контролює ситуацію, що сталася з кримською журналісткою Лілією Буджуровою, будинок якої намагалися спалити у минулу ніч.

Про це повідомила заступник прес-секретаря президента Лариса Мудрак на брифінгу в середу в Києві.

"Сподіваюся, що сьогодні в Криму відбудеться зустріч потерпілої з керівником секретаріату, який знаходиться там з робочим візитом, і я сподіваюся, що сьогодні також відбудеться телефонна розмова президента і Лілії Буджурової", - сказала Мудрак.

Разом з тим, вона підкреслила, що ситуація знаходиться під контролем і не стала робити попередні висновки.

Раніше повідомлялося, що у Сімферополі було вчинено спробу підпалу будинку керівника проекту "Перша кримська", відомої кримської журналістки Лілії Буджурової.

Як повідомила Буджурова "Українській правді", у ніч на 1 березня, близько 1.15, зловмисники облили бензином двері гаража її приватного будинку.

"Мені підпалили практично будинок, тому що гараж знаходиться у його підвалі. Коли це сталося, я була на роботі, машина не була в гаражі. Облили ворота гаража, розраховуючи що бензин займеться, вибухне машина і ми злетимо в повітря всією родиною", - розповіла вона.

За словами журналістки, спалах побачили її близькі, які знаходяться у цей час у будинку, і змогли запобігти пожежі.

Буджурова пов'язує цей інцидент зі своєю професійною діяльністю.

"Це був явний підпал. З огляду на те, що в мене немає особистих ворогів, я не бізнесмен і не політик, це може бути пов'язано лише з моєю журналістською діяльністю", - сказала вона.

За словами журналістки, в останньому номері газети "Перша Кримська" було опубліковано поіменний список кандидатів у депутати Криму, які, згідно з даними МВС, мають кримінальне минуле.

"Це єдина кримська газета, яка надрукувала цей список", - додала Буджурова.

Водночас голова секретаріату президента Олег Рибачук заявив, що вважає викликом для влади і для преси подію з підпалом будинку Буджурової.

"Комусь відрізали голову, когось забили бітами. Вам посилають сигнал про те, що якщо ви будете друкувати списки (кандидатів у депутати, які мають проблеми з законом), то так з вами і буде", - заявив Рибачук у середу на прес-конференції в Сімферополі.

Водночас він зазначив, що ця подія - "це велике питання для влади, яка повинна вас (журналістів) захистити".

Рибачук повідомив, що має намір провести бесіду з кримським прокурором. На його думку, з цього факту влада зобов'язана провести демонстративне розслідування.

Рибачук також висловив думку про те, що ця подія характеризує людей, які рвуться до влади в Криму.

Водночас він зазначив, що влада на такі випадки повинна реагувати адекватно. Голова секретаріату вважає, що така подія є не меншим викликом і журналістам.

Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

Читайте також про особливості передвиборчої кампанії в розділі "Вибори"

Ні Ющенко, ні Янукович не обійдуться без Литвина

Для Тимошенко Ахметов - остання надія

На виборах у Києві з'явився віртуальний блок?


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування