Європа прикриває свої дороги для українців, щоб потім відкрити

Четвер, 27 квітня 2006, 11:58

Двосторонні асиметричні угоди, що передбачають спрощену візову процедуру України з новими членами Євросоюзу, будуть скасовані після їхнього приєднання до Шенгенського простору.

До цього часу Європейська комісія сподівається завершити переговори з Києвом про спрощення візового режиму і про реадмісію, повідомила представник Єврокомісії Емма Удвін.

"Це просто той випадок, коли деякі з наших нових членів-держав приєднаються до Шенгенської зони, приймуть роль зони, що вплине на двосторонні угоди, що є в України...", - зазначила Удвін.

"Тому ми запропонували якомога швидше почати переговори стосовно спрощення візового режиму", - додала вона.

Представник Єврокомісії нагадала, що спрощення візового режиму має на увазі "знаходження шляхів для того, щоб полегшити і спростити одержання візи, що буде необхідна для Шенгенської зони і ЄС".

"Це буде значити, що віза для поїздки в Польщу або Литву також означає, що ви можете подорожувати в будь-яку державу ЄС. Це не буде тільки подорож до сусідніх країн, ви будете здатні легко подорожувати по всьому ЄС", - підкреслила вона.

На питання про можливу дату скасування таких угод, Удвін відповіла, що це залежить від часу приєднання нових членів-держав до Шенгену.

"Ми маємо на меті завершити угоди про приєднання до Шенгену, можливо, до кінця наступного року - у 2007 році. Але, безсумнівно, не раніше", - зазначила вона.

Щодо існуючих проблем у переговорах між Україною і ЄС, представник Єврокомісії відзначила, що переговори про реадмісію проходять довше, ніж про спрощення візового режиму.

Разом з тим, вона додала, що переговори "прогресують добре".

Коментуючи бажання української сторони розвести в часі угоди про спрощення візового режиму і про реадмісію, Удвін повідомила, що дані документи "повинні бути зв'язані".

"Це не тому, що ми говоримо про Україну - це правда для усіх. Це тільки стандартна практика ЄС", - сказала вона.

За її словами, у даний час "розмова про реадмісію зосереджена на деяких деталях угоди по проїзних документах, тимчасових рамках".

"Ми намагаємося знайти згоду з Україною якнайшвидше. Ми дещо оптимістичні і сподіваємося, що переговори будуть завершені вже незабаром", - зазначила Удвін.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування