Ющенко пообіцяв не віддавати Україну в НАТО і ЄС примусово

Четвер, 4 травня 2006, 16:19

Президент Віктор Ющенко заявляє, що рішення про вступ до НАТО та ЄС буде прийматися на загальнонаціональному референдумі, але тоді, коли це питання буде на часі.

"Інтеграція України в будь-яку систему – чи то ЄС, чи то НАТО - буде відбуватися тільки за акцептом громадян, тільки через механізм проведення загальнонаціонального референдуму", - сказав Ющенко журналістам у четвер у Вільнюсі.

При цьому глава держави підкреслив: "Референдуми будуть, але вони будуть проведені в ті терміни, коли виникне саме питання, а не ставити нації питання, які сьогодні не стоять".

Щодо євроатлантичної інтеграції, за словами Ющенка, влада буде проводити цю політику привселюдно, відкрито і за безумовною згодою нації.

"Люди повинні вірити в процес, про який ми говоримо", - сказав Ющенко, додавши, що спочатку еліта нації повинна усвідомити загальні системні цінності.

"Коли ми говоримо про євроінтеграцію, абсолютна більшість народних депутатів парламенту голосують за такий характер інтеграції. Переконаний, що цей курс поділяють громадські інститути, журналісти, цю тенденцію, я думаю, поділяє і політична, і ділова еліта... Цю позицію поділяє громадянин України", - сказав президент.

Разом з тим, президент ще раз підкреслив, що "тільки голос народу" буде визначати, чи буде вступати Україна в ЄС чи НАТО.

Він відзначив також, що Україна активно підтримує початок загальноєвропейського діалогу з метою розробки нової енергетичної стратегії.

На думку президента, січневі події на європейському газовому ринку засвідчили, що "сьогодні немає країни, яка може самостійно проводити політику енергетичної безпеки".

"Схожа ситуація - з недоліком енергоресурсів - може статися в будь-якій країні Європи", - відзначив він.

Ющенко переконаний, що європейське співтовариство повинне шукати всі можливі шляхи співробітництва як на регіональному, так і загальконтинентальному рівнях. "Безумовно, сьогодні Європа має потребу в новій енергетичній стратегії", - підкреслив він.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!