Янукович просить НАТО вплинути на Ющенка

Середа, 7 червня 2006, 10:38

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович вважає, що партнерські відносини України і НАТО перебувають під загрозою через дії української влади.

Про це йдеться в листі Януковича до Генерального Секретаря НАТО Яапу де Хооп Схеффера, розміщеному на сайті партії.

"Наша партія послідовно виступає за подальший розвиток співробітництва України з НАТО, зміцнення системи глобальної і європейської безпеки. У цьому зв'язку з глибоким жалем відзначаємо той факт, що сьогодні в силу винятково внутрішніх причин, з вини правлячих політичних сил і уряду України наші партнерські відносини перебувають під загрозою", - говориться у зверненні.

Він відзначає, що в нинішньому році в Україні не прийнято Закон про допуск іноземних військ, однак президент і уряд почали практичні кроки з організації навчань "Сі Бриз 2006", чим "викликали обґрунтоване обурення народу, спровокували масові акції протесту і поставили під загрозу права і свободи українських громадян, а також привілеї й імунітети іноземних військовослужбовців".

"Більше того, центральні і місцеві органи влади України чинять незаконний тиск на простих громадян, громадські організації і політичні сили, які беруть участь у відповідних акціях протесту. Тим самим з вини влади саме народ, а не сама влада, став заручником сформованої ситуації", - зазначається у зверненні.

Янукович від імені Партії регіонів звернувся до Схеффера "дати оцінку сформованої сьогодні внутрішньополітичної ситуації в Україні".

"Просили б Вас також почати негайні кроки по залученню відповідних міжнародних механізмів до її врегулювання в дусі Плану дій Україна-НАТО, Хартії про особливе партнерство Україна-НАТО, програми "Партнерство заради миру" й інших міжнародних інструментів", - говориться у зверненні.powered by lun.ua