"Наша Україна" прищемила російським депутатам носа

Середа, 7 червня 2006, 10:56

Держдума висловила "вкрай негативне ставлення" до планів України вступити в НАТО і стурбованість у зв'язку з подіями в Криму.

Про це говориться в прийнятому Держдумою в середу зверненні до депутатів Верховної Ради, повідомляють РИА Новости.

"Поважаючи суверенітет України, депутати Держдуми у той же час не можуть не підтвердити своє вкрай негативне ставлення до таких планів", - зазначається в документі.

Також російські депутати вважають, що "вступ України до НАТО буде суперечити духу договору про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ і Україною 1997 року".

Такі питання, як вступ країни в НАТО, повинні вирішуватися з урахуванням думки більшості населення країни.

У зверненні зазначається, що тема вступу України в НАТО набула "додаткового звучання" у зв'язку з протидією населення Криму проведенню натовських навчань у Криму.

"Депутати Держдуми глибоко стурбовані тим, що в розвитку подій у Криму позначився новий небезпечний поворот, що серйозно загрожує традиційним відносинам дружби між Російською Федерацією й Україною", - йдеться в документі.

Мова йде про "безпідставну спробу звинуватити громадян Російської Федерації, включаючи депутатів Держдуми, у дестабілізації обстановки в Криму".

Депутати Держдуми категорично виступають проти спроб перекласти на громадян РФ відповідальність за наслідки дій української влади.

Держдума також підтвердила свою прихильність принципам поваги суверенітету, територіальної цілісності України і всебічного взаємовигідного співробітництва.

Ініціаторами звернення виступила група депутатів Держдуми, у тому числі член комітету зі справ СНД Костянтин Затулін, голова комітету зі справ СНД Андрій Кокошин, голова комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачов.

Як відомо, у суботу СБУ заборонила Затуліну в'їзд в Україну.

У той же час "Наша Україна" називає звернення російських депутатів до українського парламенту "брутальним втручанням у внутрішні справи України".

"Питання вступу України в НАТО – це компетенція виключно української влади, українського парламенту та народу України", - зазначається у заяві партії.

Також "Наша Україна" заявила, що Верховна Рада повинна "звернути увагу світової спільноти на посилення політичного та економічного тиску Москви на країни колишнього радянського простору".powered by lun.ua