Податківці розсекретили шляхи, якими відмиваються гроші

Понеділок, 7 серпня 2006, 18:13

Сума легалізованих з початку року в Україні злочинних доходів склала 3,8 млрд грн, повідомила Державна податкова адміністрація.

"521 перевірка суб'єктів господарювання привела до порушення 237 кримінальних справ. Загальна сума легалізованого доходу складає 3,8 млрд грн", - говориться в прес-релізі ДПА з посиланням на департамент боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом.

При цьому, відповідно до прес-релізу, за перше півріччя до судів спрямовано 94 кримінальні справи.

"Практичний досвід, добутий у процесі викриття і розслідування злочинів, пов'язаних з легалізацією злочинних доходів, переконливо свідчить, що ключовим технологічним елементом у цій сфері є фіктивно створені суб'єкти підприємницької діяльності і конвертаційні центри", - відзначено в прес-релізі.

За даними ДПА, з початку року викрита і припинена протиправна діяльність 29 "конвертаційних" центрів, що працювали в сфері відмивання "брудних" коштів.

Крім того, за даними ДПА, у 2006 році в кредитно-фінансовій і банківській сфері за результатами 27 перевірок виявлено і задокументовано легалізованих доходів, отриманих злочинним шляхом, на загальну суму 139,9 млн грн, порушено 27 кримінальних справ.  

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua