Янукович взяв курс на СОТ і Європу

Вівторок, 5 вересня 2006, 10:53

Уряд Віктора Януковича ставить перед собою завдання послідовного ведення України до Світової організації торгівлі.

Про це Янукович заявив на відкритті другої сесії Верховної Ради п'ятого скликання.

"Чим скоріше ми завершимо цей процес, тим краще для нашої країни. До СОТ ми плануємо вступати не поспіхом, а впевнено, з прийнятними для наших галузей економіки перехідними періодами і належним рівнем захисту внутрішнього ринку", - зауважив прем'єр.

На його переконання, "досягненню стратегічних цілей України повинна підпорядковуватися і зовнішня політика".

"Головне завдання нашої дипломатії повинно полягати в тому, щоб в максимально стислі терміни перетворити Україну на державу з розвиненою економікою, а тому – у стабільного і прогнозованого партнера на міжнародній арені", - заявив Янукович.

"Економічна стабільність стане запорукою неухильного зміцнення інститутів демократії, забезпечення основних прав та свобод людини у відповідності з Копенгагенськими критеріями", – додав він.

Водночас Янукович заявив, що розглядає євроінтеграцію як стратегічну мету України. При цьому він нагадав про відновлення добросусідських відносин з Росією.

Також прем'єр пообіцяв будувати енергетичну політику, яка буде відповідати інтересам України. "Ми надійний партнер і для Росії, і для Європи, і будемо підтримувати це реноме", - додав Янукович.

Українська правдаpowered by lun.ua