Україну назвали єдиною "вільною" країною на пострадянському просторі

П'ятниця, 8 вересня 2006, 10:43

Україна - єдина з пострадянських держав, крім балтійських республік, входить до групи "вільних країн" за результатом моніторингу "Freedom House" ситуації щодо політичних та громадянських свобод.

Про це йдеться у щорічному звіті цієї неурядової організації із штаб-квартирою в Нью-Йорку, повідомляє Радіо "Свобода".

Експерти "Freedom House" аналізують ситуацію щодо політичних та громадянських свобод у 192 країнах світу і розділяють ті країни на "вільні", "частково вільні" та "невільні".

Україну було віднесено до категорії "вільних" країн. Азербайджан, Росія, та Білорусь і далі залишаються в категорії "невільних країн". З інших пострадянських країн Вірменія, Грузія, Киргизстан і Молдова входять до групи "частково вільних".

Як зазначила директор Європейського відділення Freedom House Крісті Евенсон, Україна "проявила готовність до низки політичних і громадянських реформ".

"У час проведення нашого дослідження відбулася законна передача влади з дотриманням існуючих законодавчих норм, політичних і виборчих процесів та початком реформ законодавчої системи в цілому. Це створює надії, що механізми і структури в України, хоча поки що дуже слабкі, стануть базою для життєздатної і довготривалої демократії", - сказала вона.

Водночас, за словами Евенсон, ситуація значно погіршується в центральноазіатських пострадянських республіках:

"Загалом у Центральній Азії ми спостерігаємо обмеження свобод.... Центральноазіатські режими скорочують політичні і громадянські свободи і залишається мало надії, що дійде до поліпшення в майбутньому, зокрема у таких країнах як Узбекистан та Туркменистан", - сказала вона.

Найгірша ситуація з правами людини у Бірмі, на Кубі, у Лівії, Північній Кореї, Судані, Сирії, Туркменистані та Узбекистані.

До цієї групи належать і дві територіальні одиниці - Тібет у Китаї та Чечня у Росії, - де місцеве населення зазнає надзвичайно важких репресій, йдеться у звіті "Freedom House".

За словами Евенсон, у минулому році 46 % країн світу внесли до категорії "вільних", а 30% "частково вільних".powered by lun.ua