За транзитний сервер нікого не посадять, бо всі встигли домовитися з владою?

Понеділок, 20 листопада 2006, 16:39

Проникнення в транзитну базу даних Центвиборчкому під час другого туру президентських виборів 2004 року здійснювалося за вказівкою тодішнього голови ЦВК Сергія Ківалова.

Таку думку висловила керівник розробки єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" для ЦВК Галина Мандрусова.

"Я вважаю, що проникнення було організовано за вказівкою Сергія Ківалова начальником управління інформатизації Сергієм Катковим. Думаю, вони забезпечили передачу паролів доступу до транспортного сервера, на якому формувалася транзитна база даних ЦВК, що містить повідомлення про результати голосування з кожної виборчої дільниці", - сказала Мандрусова в інтерв'ю "Фокусу".

"Технічно схема виглядала так: вони підключилися через наш маршрутизатор CISCO до каналу комунікацій і одержали можливість керувати нашим інформаційним потоком", - додала вона.

Далі, за словами Мандрусової, дані про результати голосування на виборчих дільницях йшли "за своїм звичайним каналом".

"У той час як Катков організував доступ для віддаленого користувача, здатного аналізувати результати і керувати "вентилем". Цей користувач або пропускав, або перекривав надходження чергової порції інформації до центральної бази даних, пов'язаної з серверами ЦВК в Інтернеті і з табло в прес-центрі Центвиборчкому, на якому відображалися результати голосування", - розповіла вона.

Мандрусова не виключила, що інформація про хід голосування направлялася до адміністрації президента, де працював паралельний центр підрахунку голосів.

"Не виключено, що таких центрів було декілька, технічна схема проникнення в транзитну базу даних дозволяла це зробити", - додала вона.

За словами експерта, у день підрахунку голосів у другому турі президентських виборів "відбулася аномалія" - дані окружних комісій затримувалися, а потім надходили до центральної бази відразу великими порціями.

"Постійного, плавного потоку даних не було. Це для нас, фахівців, стало очевидним свідченням того, що надходженням даних хтось керує ззовні. І ми відразу довели це до відома всіх, хто відповідав за виборчий процес", - сказала вона.

Мандрусова також вважає, що СБУ володіє всією інформацією про організаторів фальсифікацій. Водночас вона не вірить у те, що справа про фальсифікації буде розслідувана, а винні понесуть покарання.

"Усі встигли домовитися з владою. Дивіться, Катков спокійно живе, його друзі теж. Дзекон як і раніше очолює "Укртелеком", Зимін зовсім недосяжний для слідства — він став депутатом Верховної Ради від Блоку Юлії Тимошенко", - сказала вона.

"Мені здається, Віктор Андрійович вирішив, як Господь Бог, усіх простити, не зважаючи на настрої у суспільстві і наслідки такого кроку. Те, що люди, які намагалися за будь-яку ціну дорватися до влади, залишилися безкарними, як мені здається, стало політичною поразкою для президента Ющенка", - додала експерт.

Узимку 2004-го Мандрусова виступала перед Верховним Судом у якості одного з основних свідків у справі про фальсифікації. Свою посаду і статус вона зберігає досі.

Українська правда


powered by lun.ua