Януковича в законі обробили стерильно

2 перегляди
Вівторок, 6 лютого 2007, 19:11

Міністр юстиції Олександр Лавринович виключає можливість визнання Конституційним Судом закону про Кабінет міністрів або його окремих статей такими, що не відповідають Конституції.

Про це Лавринович заявив журналістам, повідомляють Українські новини.

"Я виключаю повністю (визнання КС неконституційності закону про Кабмін), тому що дотримана процедура (його ухвалення) є стерильною, там немає жодної норми, яка б суперечила Конституції", - заявив Лавринович.

Міністр також повідомив, що 5 лютого за дорученням прем'єр-міністра Віктора Януковича він обговорив із представниками секретаріату президента норми закону про Кабмін, з якими не згоден президент.

За його словами, у результаті цієї зустрічі було досягнуто розуміння з багатьох позицій, але повною мірою всі побажання погодити не вдалося. "На сьогодні погодженого тексту законопроекту про зміни в закон про Кабмін немає", - сказав він.

Серед неузгоджених питань Лавринович назвав процедуру скріплення прем'єром і профільним міністром указів президента.

Водночас міністр припускає знаходження компромісу у процедурі призначення прем'єр-міністра.

Зокрема, він назвав можливим компромісом включення в закон про Кабмін норми, яка передбачає, що президент може відхилити кандидатуру прем'єра, внесену коаліцією, якщо формально вона не відповідає вимогам закону про Кабмін до членів уряду.

Лавринович сказав, що після зустрічі в понеділок переговори із секретаріатом президента про можливі компроміси за законом про Кабмін більше не поновлювалися.

"Якщо буде політична воля і доручення продовжити цю роботу ми її продовжимо", - сказав він.

Як відомо, 5 лютого президент Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду із проханням перевірити на відповідність Конституції закон про Кабмін у цілому і постатейно.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua