Тимошенко закликала США стати на захист України

П'ятниця, 2 березня 2007, 15:34

Відроджена помаранчева коаліція в Україні буде наполягати на дострокових парламентських виборах, намагаючись зупинити зростаючий вплив та контроль Росії над енергетично важливими активами України.

Про це заявила Юлія Тимошенко в інтерв'ю американському виданню "Washington Times".

Лідерка БЮТ відзначила, що суверенність України та сподівання на покращення відносин із Заходом опиняться під загрозою, "якщо уряд проросійського прем’єра Януковича відпрацює свій термін до 2011 року".

"Якщо цей уряд пробуде при владі до цього часу, від демократичної України нічого не залишиться", заявила Тимошенко. "Територія залишиться, але це вже не буде Україна".

Тимошенко підкреслила, що знову об’єднані партії-прихильники реформ наполягатимуть на дострокових парламентських виборах.

У той же час вона відзначила, що ці кроки можуть наштовхнутися на політичні та конституційні перешкоди.

Лідер опозиції сказала, що у Вашингтоні було певне "розчарування – втрата ілюзій" з приводу певного поступу України від демократії з часу, коли її коаліція прийшла до влади у 2005 у результаті помаранчевої революції.

Під час зустрічей з віце-президентом Діком Чейні та держсекретарем Кондолізою Райс, Тимошенко сказала, що США повинні сміливо висловлюватися на захист України, незважаючи на американську зовнішню політику, обтяжену конфліктами в Ірані, Іраку, Афганістані та інші кризи.

Але вона сказала, що "така велика і впливова країна, як США має проводити таку роботу. Ваша країна не має права втомлюватися у питанні майбутнього України".

Тимошенко констатувала, що нинішня влада з російськомовного східного регіону, на чолі з прем’єром Януковичем, затримала устремління України стосовно інтеграції в НАТО, звільнила з посади "прозахідного" міністра закордонних справ, який був поданий Ющенком, а також підписала договір, який тісно пов'язує економіку України з економікою Росії та Білорусії.

Лідер БЮТ зазначила, що соратники Януковича зараз переважають в судах та ключових посадах у міністерствах.

Олігархічні бізнес-клани східного регіону купують законодавців, щоб зберегти свій вплив та залишатися при владі, додала Тимошенко.

"Washington Times"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...