8 березня в Ющенка буде унікальна можливість

Субота, 3 березня 2007, 19:15

Президент Віктор Ющенко в четвер, 8 березня, візьме участь у саміті Європейської народної партії в Брюсселі.

На самміті однією з головних тем буде майбутній розвиток Європейського союзу і Європейська енергетична стратегія, повідомляє прес-служба президента.

Ющенко планує під час саміту обговорити тему української євроінтеграції з провідними європейськими політиками, що візьмуть участь у саміті ЄНП. Зокрема, у саміті будуть брати участь прем'єр-міністр Італії Романо Проді та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Крім того, у рамках візиту українського президента в Брюссель заплановані двосторонні зустрічі з президентом Європарламенту Хансом-Гертом Поттерингом, а також з верховним представником ЄС Хав'єром Соланою.

Як повідомила в інтерв'ю українським журналістам у Брюсселі політичний радник ЄРР з питань Східної Європи Галина Фоменченко, глава української держави вперше візьме участь у такому заході з того моменту, як у 2005 році партія "Народний союз "Наша Україна" (НСНУ), почесним головою якої є Ющенко, одержала в ЄРР статус спостерігача.

Фоменченко пояснила, що саміт ЄРР проходить за кілька годин до самміту Європейського Союзу для того, щоб лідери країн ЄС, що також є лідерами партій правоцентристського напрямку, виробили загальну позицію по основних пунктах порядку денного саміту ЄС.

Політичний радник звернула увагу на той факт, що поточні півроку (із січня 2007) є унікальними для ЄРР з точки зору впливу і формування політики Євросоюзу, тому що саме в цей період у трьох ключових інституціях керівні посади належать представникам ЄПП - крісло президента Європейського парламенту займає Ханс-Герт Поттеринг, президента Єврокомісії - Баррозу, Раду ЄС очолює канцлер головуючої в ЄС Німеччини Ангела Меркель.

"Для України участь у такому самміті напередодні саміту ЄС - це унікальна можливість впливати на політику Брюсселя", - вважає Фоменченко.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua