У Януковича заявляють, що "гра у вибори " для Ющенка погано скінчиться

Середа, 4 квітня 2007, 09:27

Міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич заявляє, що нові вибори можливі тільки в тому випадку, якщо вони будуть підтримані парламентською більшістю.

"Я не виключаю, що в силу цілої низки необдуманих рішень, Банкова таки зможе спровокувати певні протистояння, і вибори можуть бути призначені. Але тоді це будуть не тільки парламентські, але й президентські вибори", - заявив він в інтерв'ю "Известиям в Украине".

"Це буде якісно абсолютно інша ситуація, яка для Банкової закінчиться погано, оскільки тоді якоюсь мірою одержать шанс виграти їхні найближчі соратники, але вже точно не її нинішні мешканці", - підкреслив Шуфрич.

При цьому він відзначив, що "регіонали та їхні союзники виграють за будь-яких обставин".

На питання, яким чином коаліція може ініціювати дострокові президентські вибори, Шуфрич відповів, що "є такі можливості".

Говорячи про "один з варіантів, що теоретично може бути", міністр назвав "круглий стіл, під час якого приймається рішення внести зміни до Конституції, для чого коаліції необхідно 300 голосів".

За словами Шуфрича, зараз у більшості є 262 голоси і для зміни Конституції "ще необхідно знайти 38 мандатів".

При цьому член уряду заявляє, що "ніхто сьогодні, відповідно до норм Конституції, не може заборонити депутатам виходити з фракції, а подобається це комусь чи ні — питання емоційне, а не правове".

"Коаліція пропонує: давайте змінимо Конституцію, а після її прийняття в перехідних положеннях запишемо, що її вступ у силу припускає проведення як парламентських, так і президентських виборів. Чим не варіант?", - відзначив він.

"І це тільки одна з версій того, як можна наблизити дату проведення президентських виборів, на яку погодяться не тільки депутати провладного табору", - наголосив міністр.

Тому, за словами Шуфрича, "для Банкової гра в дострокові вибори при абсолютній відсутності на те конституційних і правових підстав дуже небезпечна".

Міністр вважає, що "сьогодні навряд чи реально можливо втілити цей указ (про дострокові вибори) у життя з урахуванням 60-ї статті Конституції, що закликає не виконувати свідомо незаконні рішення й накази".

Крім того, Шуфрич відзначив, що "для забезпечення фінансування виборів необхідно внести відповідні зміни в закон про Держбюджет на поточний рік. А це може зробити тільки парламент, що... позбавлений своїх повноважень".

При цьому він не виключає, що опозиція "у безвихідному випадку спробує використовувати звичний для них метод" вуличних протистоянь.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!