Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

11 тисяч мешканців Львівської області опинилися під загрозою отруєння фосфором

Вівторок, 17 липня 2007, 09:42

У Львівській області, між селами Ожидів та Запомар’є Бузького району, у понеділок ввечері зійшли з колії 15 цистерн із жовтим фосфором, що слідували у складі вантажного потягу з Казахстану у Польщу.

Як повідомляє прес-служба Міноборони, при розгерметизації зайнялося 6 цистерн і внаслідок горіння утворилася велика кількість диму і хмара з небезпечною концентрацією токсичних речовин.

Під впливом зміни напрямку вітру вона могла поширитися на 14 населених пунктів Бузького району із загальною чисельністю населення близько 11 тисяч осіб.

Станом на 7 ранку 17 липня, за оперативною інформацією Генштабу ЗСУ, обстановка в районі аварії нормалізувалася, примусової евакуації місцевого населення не проводиться.

Під час аварії постраждало 7 рятувальників МНС, 2 працівники патрульно-постової служби і 4 місцевих мешканців. Загиблих внаслідок аварії немає.

О 2.40 вівторка до Західного регіонального медичного центру Міноборони у Львові було доставлено 3 офіцери МНС з попереднім діагнозом – інгаляційне отруєння парами фосфору.

Одразу ж після аварії були підняті по тривозі підрозділи Західного оперативного командування та створені оперативні групи з кризової ситуації.

Крім того, військові ЗСУ розгорнули польовий мобільний шпиталь та збільшили кількість ліжок для прийняття постраждалих у Західному регіональному медичному центрі, а також привели у підвищену готовність Самбірський підрозділ радіаційного, хімічного і бактеріологічного захисту сухопутних військ, гелікоптери та літаючий шпиталь "Віта".

Ввечері 16 липня до місця аварії направили розвідувальну групу Самбірського підрозділу з відповідним обладнанням та екіпіруванням особового складу.

Для ведення хімічної розвідки (обльоту району катастрофи) було виділено 2 гелікоптери Мі-8 і один Мі-24Р.

Для можливої дегазації місцевості виділено 12 авторозливних станцій від 704 окремого батальйону РХБ захисту, ще 12 АРС і 2 військові фільтраційні станції, 3 автомобільні тягачі і 1 електростанцію було виділено від 703 інженерного полку Західного ОК.

У тісній координації працюють міністр оборони Анатолій Гриценко, а також міністри охорони здоров’я та міністр з питань надзвичайних ситуацій, сказано в повідомленні.

За словами начальника Генштабу – Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Сергія Кириченка, збройні сили готові надати додаткову техніку, особовий склад та ресурси для якнайшвидшої локалізації катастрофи та відселення місцевого населення із зони екологічного лиха.

Військові частини західного ОК, 13 армійського корпусу і повітряного командування "Захід" знаходяться у постійній готовності до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування