"Правиця" дає собі кілька днів на злиття з "Нашою Україною", а та - на вибір лідера

Вівторок, 3 липня 2007, 16:21

Блок "Рух-Українська правиця" прогнозує, що в найближчі дні може відбутися його об'єднання в блок з партією "Народний союз "Наша Україна" для участі в позачергових виборах Верховної Ради.

Про це заявили на прес-конференції лідери партій, що входять до блоку - Борис Тарасюк (Народний рух України), Юрій Костенко (Українська народна партія) і Анатолій Матвієнко (Українська республіканська партія "Собор"), повідомляють "Українські новини".

"У найближчі дні ми можемо завершити домовленості, і буде оголошено про формування єдиного блоку демократичних сил", - сказав Тарасюк.

Він повідомив, що у вівторок лідери "Правиці" у секретаріаті президента зустрічалися з президентом Віктором Ющенком.

За словами Тарасюка, учасники зустрічі проінформували президента про результати роботи зі створення блоку. "Домовилися сьогодні продовжувати працювати", - сказав Тарасюк.

Лідер НРУ зазначив, що зараз іде дискусія, у першу чергу, навколо можливості створення єдиної партії на основі майбутнього блоку.

При цьому він зазначив, що це питання буде вирішуватися керівними органами партій, які входять до "Правиці". Зокрема, у суботу 7 липня відбудеться засідання Центрального проводу НРУ.

У свою чергу, Костенко зазначив, що при об'єднанні в одну партію, у першу чергу треба вирішити ідеологічні питання.

Також Костенко зазначив, що питання про створення блоку між "Нашою Україною" і "Народною самообороною" практично вирішено. "У них немає партійного питання, оскільки "Народна самооборона" є громадянським рухом", - сказав Костенко.

У свою чергу, Матвієнко зазначив, що в створенні блоку "Правиця" керується, у першу чергу, національними інтересами.

Водночас, як повідомляє УНІАН, член ради НСНУ Петро Порошенко на прес-конференції заявив, що ім`я політика, який очолить виборчий список демократичного блоку на виборах 30 вересня, буде відоме у четвер у другій половині дня.

На думку Порошенка, великі шанси очолити список має лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко.

Порошенко вважає, що список має очолити та людина, яка допоможе одержати велику перемогу, й визначення її має відбуватися не тільки з урахуванням думки політиків, а й з урахуванням думки виборців, зокрема, шляхом соціологічних опитувань.

Як відомо, 28 червня НСНУ і "Народна самооборона" зобов'язалися створити одну партію після виборів Верховної Ради, на які вони підуть у блоці.

Екс-депутат від "Нашої України" Олександр Третьяков вважає за можливе приєднання до цього блоку інших політичних сил тільки за умови згоди щодо створення єдиної партії.powered by lun.ua