"Правиця" дає собі кілька днів на злиття з "Нашою Україною", а та - на вибір лідера

Вівторок, 3 липня 2007, 16:21

Блок "Рух-Українська правиця" прогнозує, що в найближчі дні може відбутися його об'єднання в блок з партією "Народний союз "Наша Україна" для участі в позачергових виборах Верховної Ради.

Про це заявили на прес-конференції лідери партій, що входять до блоку - Борис Тарасюк (Народний рух України), Юрій Костенко (Українська народна партія) і Анатолій Матвієнко (Українська республіканська партія "Собор"), повідомляють "Українські новини".

"У найближчі дні ми можемо завершити домовленості, і буде оголошено про формування єдиного блоку демократичних сил", - сказав Тарасюк.

Він повідомив, що у вівторок лідери "Правиці" у секретаріаті президента зустрічалися з президентом Віктором Ющенком.

За словами Тарасюка, учасники зустрічі проінформували президента про результати роботи зі створення блоку. "Домовилися сьогодні продовжувати працювати", - сказав Тарасюк.

Лідер НРУ зазначив, що зараз іде дискусія, у першу чергу, навколо можливості створення єдиної партії на основі майбутнього блоку.

При цьому він зазначив, що це питання буде вирішуватися керівними органами партій, які входять до "Правиці". Зокрема, у суботу 7 липня відбудеться засідання Центрального проводу НРУ.

У свою чергу, Костенко зазначив, що при об'єднанні в одну партію, у першу чергу треба вирішити ідеологічні питання.

Також Костенко зазначив, що питання про створення блоку між "Нашою Україною" і "Народною самообороною" практично вирішено. "У них немає партійного питання, оскільки "Народна самооборона" є громадянським рухом", - сказав Костенко.

У свою чергу, Матвієнко зазначив, що в створенні блоку "Правиця" керується, у першу чергу, національними інтересами.

Водночас, як повідомляє УНІАН, член ради НСНУ Петро Порошенко на прес-конференції заявив, що ім`я політика, який очолить виборчий список демократичного блоку на виборах 30 вересня, буде відоме у четвер у другій половині дня.

На думку Порошенка, великі шанси очолити список має лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко.

Порошенко вважає, що список має очолити та людина, яка допоможе одержати велику перемогу, й визначення її має відбуватися не тільки з урахуванням думки політиків, а й з урахуванням думки виборців, зокрема, шляхом соціологічних опитувань.

Як відомо, 28 червня НСНУ і "Народна самооборона" зобов'язалися створити одну партію після виборів Верховної Ради, на які вони підуть у блоці.

Екс-депутат від "Нашої України" Олександр Третьяков вважає за можливе приєднання до цього блоку інших політичних сил тільки за умови згоди щодо створення єдиної партії.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.