Тепер РНБО просить Януковича викинути з Кабміну Шуфрича і Рудьковського

Вівторок, 4 вересня 2007, 18:49

Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення рекомендувати уряду звільнити міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича та міністра транспорту та зв’язку Миколу Рудьковського.

"Вони (міністри) несуть пряму персональну відповідальність за серйозні провали у сферах їх компетенції", - заявив президент Віктор Ющенко на прес-конференції після засідання РНБО у вівторок.

"Рудьковський не вжив заходів для підвищення безпеки на залізниці, Шуфрич не зміг відповідально зреагувати на численні стихійні лиха, що відбулися останнім часом у багатьох регіонах України", - зазначив Ющенко.

Водночас перший віце-прем’єр Микола Азаров, коментуючи це рішення зазначив:

"На жаль, РНБО перетворюється на інструмент виборчої кампанії".

Пояснюючи причини такого рішення, Азаров зазначив, що у складі РНБО тільки він і відсутній на засіданні прем’єр представляють позицію уряду.

Тому, за його словами, більшість членів РНБО підтримали це рішення, а генпрокурор Олександр Медведько утримався.

"Звичайно, коли розглядалося питання про відповідальність міністрів, мені це нагадало партійні пленуми, коли заздалегідь приймалося рішення когось зняти з роботи, і осіб 25 бажаючих було, щоб знайти недоліки в роботі того або іншого органа", - додав він.

Водночас Азаров підкреслив, що такий орган як РНБО "не має права знімати міністрів".

"Є Конституція, є закон про Кабінет міністрів", - додав він.

У свою чергу сам Шуфрич, який вийшов до журналістів після засідання РНБО, назвав Радбез "інквізицією для зведення особистих рахунків".

"Банкова використовує РНБО, яка була нейтральним органом до включення до її складу губернаторів, і тепер в Україні з’явилася інквізиція", - сказав він.

Водночас Шуфрич зазначив, що кінцеве рішення про його перебування на посаді міністра має ухвалити прем’єр.

"А я нікому не дам можливості дестабілізувати роботу міністерства з надзвичайних ситуацій", - сказав він.
powered by lun.ua