Ющенко хоче перевірити Семенюк через комбінат, на який позарились росіяни

Вівторок, 2 жовтня 2007, 14:28

Президент Віктор Ющенко наказав Фонду державного майна зупинити будь-які дії щодо належного державі майна Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

Про це йдеться в указі президента від 2 жовтня, оприлюдненого на сайті голови держави.

Цим же указом секретарю Ради національної безпеки і оборони доручається забезпечити підготовку до розгляду на найближчому засіданні РНБО "питання про вдосконалення державної політики у сфері приватизації, опрацювавши при цьому проблемні аспекти роздержавлення об'єктів гірничо-металургійного комплексу".

Водночас, Ющенко звертає увагу керівників СБУ та Генеральної прокуратури на необхідність перевірити законність дій Фонду держмайна щодо Криворізькому гірничо-збагачувальному комбінаті окислених руд.

Як повідомляє прес-служба президента, він занепокоєний ситуацією, що склалася навколо цього підприємства.

У своїх листах до т. в. о. Голови СБУ Валентина Наливайченка та Генерального прокурора Олександра Медведька президент відзначає, що уряд своїм розпорядженням від 2 липня 2006 року погодився з пропозицією ФДМ щодо створення на базі майна КГЗК спільного підприємства – йдеться про акціонерне товариство з державною часткою у статутному фонді не менш як 50% плюс одна акція.

Водночас, констатує президент, практична реалізація Фондом держмайна зазначеного розпорядження "створює передумови для втрати контролю держави над цим об'єктом та можливого порушення прав іноземних учасників будівництва комбінату".

"З огляду на викладене прошу в межах своєї компетенції розглянути питання щодо додержання Фондом державного майна України чинного законодавства під час створення на базі майна зазначеного комбінату спільного підприємства та у разі встановлення порушень вжити відповідних заходів", – наголошує президент.

Як відомо, на Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд претендували компанії Вадима Новінського і Алішера Усманова.

powered by lun.ua