Європу звинувачують у подвійних стандартах щодо України

П'ятниця, 26 жовтня 2007, 11:12

Голова місії України при Євросоюзі Роман Шпек знову розкритикував Європейську політику сусідства, що обмежує інтеграційні плани Києва щодо ЄС, і знову заявив про подвійні стандарти політики союзу стосовно Києва.

Таку позицію Шпек висловив у четвер у Брюсселі в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Голова місії підкреслив, що "якщо політика ЄС грунтується на цінностях, то вона має бути однаковою щодо всіх країн, насамперед до тих, що розташовані на європейському континенті".

"І якщо ЄС визначав політику розширення головним стимулом для проведення реформ у всіх 12 країнах, що недавно стали членами ЄС, і був запропонований як стимул для реформ країнам Західних Балкан, то я не бачу можливості відмовити в такому стимулі Україні", - заявив Шпек.

"А коли нам говорять, що "ви повинні забезпечити реформи, і тоді ми подивимося", то це вже базується на сьогоднішніх інтересах, а не на цінностях", - сказав дипломат, додавши, що тому Україна "не відчуває симпатії до Європейської політики сусідства і визначається щодо можливої участі в цій політиці".

Шпек також відзначив, що коли керівництво ЄС говорить про просування стабільності і благополуччя на європейському континенті завдяки політиці розширення, але в той же час "апріорі говорять, що з Україною про це не хочуть говорити, то це також політика подвійних стандартів". "Це не викликає довіри в українському суспільстві", - підкреслив він.

Голова місії знову звернув увагу на той факт, що після ратифікації угоди про спрощення візового режиму процедура видачі віз українським громадянам до країн ЄС "стала гірше, неприємною".

Шпек у цілому негативно охарактеризував і режим, що виник на всьому кордоні України з ЄС. "Практика останніх двох років діяльності на кордоні з ЄС така, що в очах українських громадян Євросоюз почав втрачати ту привабливість, що він мав як маяк демократії і свобод", - сказав він.

В якості одного з прикладів Шпек назвав скасування існуючого раніше режиму спільного патрулювання на українсько-польському кордоні митників і прикордонників.

"Зараз його скасовано. Ми б хотіли знати, що Україні потрібно зробити, щоб такий режим був збережений і був на всьому кордоні України і ЄС. Ми до цього готові і хочемо це робити", - пояснив український дипломат.

Шпек також висловився за деталізацію "дорожньої карти" по переходу в майбутньому на безвізовий режим між Україною і ЄС, що закладено в угоді про спрощення візового режиму.

powered by lun.ua