Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Ющенко закрутив інтригу з "ширкою", щоб попрацювати на себе?

Середа, 3 жовтня 2007, 17:22

Політологи сумніваються в можливості створення широкої коаліції в новому парламенті України.

Глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи заяву президента про створення коаліції, сказав: "Інтерпретація про те, що це заклик до широкої коаліції, вона по суті вже пролунала".

"Той факт, що президент не дав прямої згоди на формування "помаранчевої" коаліції на чолі з Юлією Тимошенко - це фактично непрямий натяк на бажання президента все-таки сформувати в парламенті так звану широку коаліцію".

Він висловив думку, що президент розглядає ідею створення широкої коаліції для того, щоб не поглиблювати політичну кризу й уникнути розколу країни. На думку політолога, у країні починається чергова "коаліціада".

"Схоже на те, що в країні починається чергова коаліціада з невідомим результатом. Тому що якщо не вдасться сформувати широку коаліцію, мабуть, що Тимошенко на участь у такій коаліції не піде, або буде порушувати питання про те, щоб вона стала прем'єром від широкої коаліції", - заявив Фесенко.

"Швидше за все, питання буде поставлено руба - або коаліція на чолі з Тимошенко, "помаранчева" коаліція, до якої, можливо, може примкнути Блок Литвина, або ніякої коаліції. А це означає, що в принципі уряд Януковича залишається в статусі виконуючого обов'язки", - зауважив він.

Разом з тим Фесенко вважає, що лідер БЮТ Тимошенко на такий варіант не піде, а можливо, реалізує "сценарій минулого літа, щоб відбулися нові вибори".

Директор Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв вважає заяву президента про створення коаліції в парламенті другою сенсацією після високого результату БЮТ на виборах.

"Уперше за останній місяць Ющенко говорить не про коаліцію демсил, а про національну коаліцію", - сказав політолог в інтерв'ю агентству.

У той же час, за словами політолога, заяву президента варто розцінювати як політичну інтригу, що дозволить йому працювати, насамперед, на себе і, зокрема, на реалізацію ідеї відновлення Конституції.

"В ідеї широкої коаліції президент зіштовхує як своїх друзів, так і опонентів і при цьому створює собі коридор для маневру на ідеї національної єдності і реалізації ідеї реформування Конституції", - сказав Єрмолаєв.

Він вважає, що переговори про створення широкої коаліції на сьогодні безперспективні і на тлі невдач консультацій президент, таким чином, буде підтверджувати свою позицію про необхідність зміни Конституції.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
03:22
Під час атаки на Івано-Франківщину Польща піднімала в повітря військову авіацію 
02:07
Die Welt оприлюднило мирну угоду, яку Україна та Росія могли підписати на початку війни
01:06
В Росії злетіли бомбардувальники Ту-95: оголошено масштабну повітряну тривогу
00:54
Німецькі винищувачі перехопили російський  Іл-20 над Балтійським морем
00:38
доповненоУ Харкові пролунала серія вибухів: пошкоджена медустанова
23:40
Іспанія на "Рамштайні" підтвердила плани відправити Україні ракети до Patriot
23:29
Новини економіки 26 квітня: застава за Сольського, Кабмін зберіг тариф на електрику для населення
23:17
відеоПлетенчук: Росіяни посилили захист своїх суден після пошкодження "Коммуни"
23:10
Мутації та перемога природи. Факти про Чорнобильську катастрофу, які ви могли не знати
23:06
Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором
Усі новини...