Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

ЮЩЕНКО РЕКОМЕНДУЄ У ВІЦЕ-СПІКЕРИ "РЕГІОНАЛА"

Четвер, 6 грудня 2007, 08:50

Президент Віктор Ющенко рекомендує депутатському корпусу обрати першим заступником голови Верховної Ради представника Партії регіонів.

Про це у четвер вранці повідомив голова секретаріату президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба президента.

"Глава держави вбачає в цьому широкий крок назустріч коаліції та опозиції до налагодження взаємодії, що у підсумку має на меті досягнення продуктивної, стабільної роботи всього парламенту. Крім того, це дасть позитивний сигнал суспільству про те, що нова Верховна Рада налаштована працювати на інтереси країни, а не на політичну перспективу", - сказав він.

"На думку президента, український парламент покаже світові приклад роботи на засадах національних інтересів, які ширші за рамки політичної доцільності", - зазначив керівник секретаріату Ющенка.

За словами Балоги, обрання Яценюка головою Верховної Ради і де-юре, і де-факто підтверджує, що демократична більшість у парламенті, утворена БЮТ і блоком "НУ-НС", виконує домовленості, досягнуті двома політичними силами під час виборчої кампанії.

Результативне голосування щодо посади спікера створило передумови для швидкого обрання керівництва парламенту та комітетів, а це, у свою чергу, запустить двигун законотворчої діяльності, упевнений Балога.

За його словами, на порядку денному – прийняття низки важливих законів, передусім, про державний бюджет на наступний рік, що має винятково пріоритетне значення.

Водночас, Балога зазначає, що висока ефективність роботи Верховної Ради прямо залежить від здатності більшості налагодити конструктивну взаємодію з парламентською опозицією.

"Слід очікувати, що невдовзі буде офіційно оголошено про оформлення опозиційної меншості. З великою часткою ймовірності можна припустити, що лідерські позиції в ній займе фракція Партії регіонів як найчисельніша у ВР шостого скликання. Від обраної нею тактики ведення опозиційної діяльності багато в чому залежатимуть темпи й емоційний градус ухвалення рішень у будинку під куполом", - сказав Балога.

Керівник секретаріату президента переконаний у важливості якнайширшої, а не епізодичної участі опозиції в роботі парламенту.

Він також нагадав, що голова Верховної Ради одразу після обрання на цю посаду говорив про готовність запропонувати представникам меншості керівні пости, як це роблять у парламентах країн розвиненої демократії. У такому ж руслі неодноразово висловлювалися і лідери політичних сил, які сформували демократичну коаліцію.

"Напевно, вони добре усвідомлюють, що без діалогу і якісної взаємодії між більшістю та опозицією неможливо виконати той колосальний масив обіцянок, які щедро роздавали людям усі без винятку учасники виборчих перегонів", - сказав Балога.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування