План від НАТО може викликати в Україні народну хвилю?

Середа, 16 січня 2008, 13:09

Можливе приєднання України до плану дій щодо членства в НАТО стане початком загальнонаціональної дискусії в українському суспільстві про доцільність вступу в альянс.

Таку думку на прес-конференції висловив американський сенатор, співголова комітету із закордонних справ Сенату США Ричард Лугар, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я хочу підкреслити, що ПДЧ - це тільки початок загальнонаціонального обговорення в Україні цього питання", - сказав сенатор.

"Це може мати своїм результатом референдум, на якому народ України висловиться за або проти вступу в НАТО", - додав він.

Сенатор відзначив, що під час зустрічі з президентом Віктором Ющенком його поінформували про спрямування листа за підписом президента, прем'єр-міністра і спікера про можливість розгляду надання Україні ПДЧ на саміті НАТО у Бухаресті.

За словами Лугара, президент Ющенко звернув його увагу на те, що приєднання до ПДЧ стане початком обговорення народом України доцільності вступу в НАТО.

Сенатор підкреслив, що якщо українці проголосують за приєднання до альянсу, то, на його думку, Сполучені Штати будуть підтримувати такий крок. У той же час він заявив, що позиція США буде ґрунтуватися винятково на волі українського народу.

Лугар відзначив, що інші країни - як члени альянсу, так і ті, що не є членами - теж повинні висловити свою думку щодо того, наскільки якісно буде проведене в Україні обговорення питання євроатлантичної інтеграції.

Сенатор не виключає, що деякі країни НАТО будуть розглядати можливе приєднання України до ПДЧ з позиції своєї національної безпеки, а також своїх взаємин з Росією й іншими країнами.

Крім того, на прес-конференції Лугар відзначив позитивний політичний і економічний розвиток України: "З мого погляду, політичний розвиток України є дуже позитивним".

Сенатор підкреслив, що становлення демократії в будь-якій країні є дуже складним і тривалим процесом.

"Демократія іноді може бути дуже непростою - може пробуксовувати... Є багато різних думок і дискусій - іноді раціональних, іноді не дуже, але це є проявом свободи", - сказав він.

Сенатор США також позитивно охарактеризував економічний розвиток України. На його думку, це є досить вагомою підставою для того, щоб Україна вже в 2008 році стала членом СОТ.powered by lun.ua