Румунія підбиває ЄС проти України

Вівторок, 4 березня 2008, 11:44

Румунія попросила країни-члени ЄС і Єврокомісію вплинути на Україну з метою змусити її не розвивати канал "Дунай - Чорне море".

Відповідна позиція Румунії була оголошена третього березня на засіданні Ради міністрів з питань охорони навколишнього середовища ЄС у Брюсселі, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

Румунія, зокрема, відзначила, що 18 січня Україна поінформувала її про схвалення остаточного рішення про поглиблення устя Швидке.

Посилаючись на результати дослідження спеціальної міжнародної комісії, створеної в рамках Конвенції з оцінки наслідків для навколишнього середовища в транскордонному контексті, Румунія відзначила, що поглиблення устя для створення судноплавного каналу може призвести до негативних наслідків для загальної динаміки всієї дельти Дунаю.

Румунська делегація також висловила переконання в тому, що своїм рішенням Україна зруйнувала двосторонні консультації і проігнорувала міжнародне законодавство про можливий транскордонний вплив проектів на навколишнє середовище.

Румунія також інформувала Раду міністрів ЄС про те, що передала свою відповідь Києву, у якому виклала свою позицію.

Крім того, Румунія поінформувала про рішення України всі основні міжнародні організації, що займаються захистом навколишнього природного середовища.

Серед них секретаріат Конвенції з оцінки наслідків для навколишнього середовища в транскордонному контексті, секретаріат Бернської конвенції з охорони дикої природи Європи і її видів, секретаріат Рамсарської конвенції із захисту заболочених територій, Міжнародна комісія з захисту Дунаю і Єврокомісія.

Як відомо, 17 січня міністр транспорту Йосип Вінський заявив про те, що до кінця року глибоководний канал "Дунай - Чорне море" почне працювати.

За його словами, усі роботи з організації судноплавства на каналі раніше були організовані неправильно. Тому, за словами міністра, спочатку буде побудована дамба, а потім буде прочищено канал.

12 травня 2004 року Кабінет міністрів України прийняв рішення про будівництво в українській частині дунайського устя Швидке 3,5-кілометрового глибоководного каналу "Дунай – Чорне море".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua