Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Секретаріат Ющенка звинувачують в лобіюванні інтересів приватників

Середа, 5 березня 2008, 20:13

Заступника глави секретаріату президента Олександра Чалого звинувачують у лобіюванні інтересів приватної компанії "Українські вертольоти", що орендує вертольоти військової авіації на невигідних для Міністерства оборони умовах.

Із звинуваченням виступив голова комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко у середу після засідання комітету, повідомляє УНІАН.

"Була заслухана інформація, яка підтверджена документами, про те, що є серйозна загроза втрати практично всього парку вертольотів Мі-8МТВ для армійської авіації Сухопутних військ", - зазначив депутат.

Загроза, за його словами, існує "внаслідок оборудок за договором оренди 2003 року, коли компанія "Українські вертольоти" на абсолютно невигідних умовах для Міноборони взяла в оренду 16 бойових вертольотів".

"Спроба Міноборони в 2006-2007 роках повернути ці вертольоти була зірвана за участю заступника глави секретаріату президента Чалого", - наголосив Гриценко.

За його словами, зараз існує загроза втрати ще 16 вертольотів. Зокрема, він зауважив, що члени комітету бачили листи-подяки від цієї фірми на адресу секретаріату президента за допомогу у вирішенні всіх питань і просили дати додатково 16 бойових вертольотів.

При цьому Гриценко наголосив, що Міноборони до цього моменту позивається до компанії "Українські вертольоти", проти якої було порушено кримінальну справу.

"Це дуже тривожний приклад лобіювання секретаріатом президента інтересів приватної компанії", - переконаний депутат.

Він додав, що на засіданні комітету прийнято рішення направити відповідні листи до Генеральної прокуратури, президента, Міноборони та прем'єр-міністра.

Крім того, на наступному засіданні планується заслухати це питання окремо за участю всіх учасників. "Ми не можемо допустити втратити військову авіацію із-за того, що хтось хоче заробити на армії", - переконаний Гриценко.

Також він повідомив, що ці вертольоти зараз використовуються в інших країнах безконтрольно і без належного забезпечення льотної безпеки.

Гриценко додав, що наприкінці минулого року Міноборони звернулося до Інтерполу, і цим вертольотам було заборонено літати.

Натомість на початку року оборонне відомство отримало лист від секретаріату президента з проханням відкликати свої застереження з Інтерполу, після чого вертольоти могли розпочати польоти, і зараз невідомо, де вони знаходяться, додав депутат.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування