Україна може не отримати ПДЧ і в грудні

1 перегляд
Вівторок, 15 квітня 2008, 11:46

Представники НАТО не виключають, що оцінка прогресу України, яку міністри закордонних справ країн-членів НАТО дадуть їй у грудні, буде не остаточною і надання Україні ПДЧ може бути відкладене на більш тривалий термін.

Про це пише "Комерсант-Україна" за результатом неформальної зустрічі представників українських громадських організацій і журналістів зі співробітниками дипломатичного корпуса НАТО, що відбулася в Брюсселі в понеділок.

Вона була присвячена результатам останнього саміту НАТО в Бухаресті і перспективам подальшого співробітництва України й альянсу. Спілкування з представниками дипкорпусу альянсу носило неформальний характер і проходило в режимі off-records.

Виданню ж стало відомо, що поглиблення діалогу між Україною і НАТО в найближчі 8 місяців означатиме, зокрема, збільшення кількості робочих зустрічей. У ході цих зустрічей передбачається виділити сфери, що потребують більш пильної уваги. Йдеться про формування громадської думки щодо НАТО.

"Уряд повинен демонструвати більше успіхів відносно надання громадянам об'єктивної інформації про діяльність НАТО. Ще одним аспектом є оборонна реформа. Зокрема, це бюджет, необхідний для трансформації збройних сил. Думаю, проблему формування військового бюджету України нам ще треба обговорити", - заявив "Комерсанту" представник альянсу.

За словами чиновників НАТО, груднева оцінка прогресу України нічим не відрізнятиметься від звичайного підбиття підсумків виконання щорічних цільових планів Україна-НАТО.

"Ідеальним варіантом буде надання Україні ПДЧ. Але не виключено, що міністри усього лише визначать, які саме аспекти співробітництва вимагають більш серйозної роботи, і призначать дату наступної оцінки, що може бути зроблена ще через рік", - сказало газеті джерело в штаб-квартирі НАТО.

Цю позицію поділяє і представник однієї з держав-членів НАТО, що не підтримали ідею надання Україні ПДЧ. За його словами, у місяці, які лишилися до грудня, важко очікувати принципової зміни настроїв громадян.

"Ми очікуємо побачити тенденцію до поліпшення громадської думки, а також з'ясувати, скільки коштів та зусиль витрачає уряд для роз'яснення населенню, що означає співробітництво України й альянсу", - заявив чиновник.

За його словами, головними причинами відмови надати нашій державі ПДЧ були саме внутрішньополітичні фактори, а не тиск із боку Росії. "Усі знали, що Росія в будь-якому випадку не підтримає вступ України в НАТО", - зазначив представник альянсу.

Утім, подібні заяви російської сторони НАТО не сприймає всерйоз. В альянсі говорять, що така риторика вже звучала щодо держав Балтії, і думають, що в такий спосіб Росія усього лише намагається висловити "своє незадоволення подібною еволюцією".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua