У СБУ земельний "дерибан" у Києві називають загрозою національним інтересам

Середа, 7 травня 2008, 14:00

Протиправні дії в сфері земельних відносин у Києві і Київській області загрожують національним інтересам держави.

Про це на брифінгу в середу заявила керівник прес-служби СБУ Марина Остапенко, посилаючись на матеріали СБУ, повідомляє Ліга.

Остапенко підкреслила, що, незважаючи на встановлений законодавством мораторій щодо відчуження земель сільськогосподарського призначення, окремі громадяни і суб'єкти господарювання змінюють цільове призначення земель і продають їх юридичним і фізичним особам.

За словами Остапенко, при таких операціях використовується недосконалість нинішнього законодавства в сфері земельних відносин, а також сприяння представників органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Вона відзначила, перепрофілювання земель призводить до виведення значних земельних ресурсів у категорії сільськогосподарського призначення, істотного зменшення необхідної сировинної бази, що, у свою чергу, створює загрозу економічним інтересам держави в сфері продовольчої безпеки й в агропромисловому комплексі.

Керівник прес-служби СБУ повідомила, що Головним управлінням Служби в Києві і Київській області протягом 2008 року в органи прокуратури Києва і Київської області спрямовано 22 матеріали щодо порушень у сфері землекористування загальною площею більше 3 тис. гектарів.

Так, зокрема, на території Броварського і Васильківського районів Київської області встановлені факти незаконного відчуження земельних ділянок з використанням підроблених документів, загальною площею 1200 гектарів.

Крім того, СБУ розкрила факт виділення на підставних осіб (жителів Донецької і Дніпропетровської областей) з порушенням вимог земельного законодавства 70 гектарів лісового фонду на території Обухівського району.

На сьогодні скасовано 71 розпорядження Обухівської райдержадміністрації про виділення зазначених земель.

Крім того, встановлено факт незаконного присвоєння на території Обухівського району 350 гектарів земель водного фонду під час приватизації державного підприємства.

Також за матеріалами Головного управління СБУ прокуратурою Бориспільського району Київської області скасоване розпорядження органів місцевого самоврядування на виділення земель площею 230 гектарів, ринкова вартість яких складає близько 150 млн.грн.

Остапенко також повідомила, що був задокументований факт несанкціонованого втручання в електронну базу Державного земельного кадастру України, у результаті чого комерційною структурою здійснений повторний продаж 11 гектарів земель сільгосппризначення в адміністративних кордоних Бориспільського району.

powered by lun.ua
22:43
Арестович не підписував документів про звільнення – Офіс президента
22:09
Зеленський поговорив із прем’єр-міністеркою Швеції про безпекову ситуацію
21:50
У Білорусі затримали журналіста й письменника Квятковського
21:22
Новини 19 січня: відновлення вартості євробондів, "ковідна тисяча" на ліки
21:09
Прострочка за кредитами під держгарантії перевищує 2,4 мільярда доларів – депутат
21:00
Новини 19 січня: запобіжний захід для Порошенка, Держдума РФ та “республіки” ОРДЛО
20:51
Прокуратура Берліна веде розслідування щодо всього правління німецьких "Зелених"
20:47
Продовольчо-зернова корпорація збанкрутіє. Мільярд доларів кредиту повертатиме уряд – нардеп
20:41
ВІДЕОЗеленський попросив українців не панікувати: Не бігти по гречку й сірники
20:14
Прем’єр Латвії: реальна загроза, яку відчули у Кремлі - це поширення демократії з України на Росію
Усі новини...