Яценюк про землю: це останній капітал

Четвер, 12 червня 2008, 20:14

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк пропонує вжити низку антиінфляційних заходів, які суттєво зменшать темпи інфляції в Україні.

Про це він сказав, виступаючи у четвер у Львівському інституті банківської справи Університету банківської справи НБУ перед професорсько-викладацьким складом та студентами, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

За словами Яценюка, "зараз відбувається ключовий виклик не тільки для України, а і для всього світу – це виклик інфляції".

Яценюк назвав "неймовірними" темпи інфляції в Україні, яка, за його словами, дорівнює 30%, і зазначив, що інфляційні процеси – "це не процеси, які знаходяться виключно в одній моногамній площині, це явище, з яким зіткнувся весь цивілізований світ і яке пов'язане з неймовірним ростом цін на енергетичні ресурси".

Головними чинниками інфляційних процесів голова Верховної Ради назвав енергетичну складову, продовольчу кризу у світі, глобальне потепління, "кредитну турбулентність".

Торкаючись особливостей інфляційних процесів в Україні, Яценюк назвав ще одним з їх чинників відсутність системи покриття товарних дисбалансів. При цьому він наголосив, що "виключно монетарними засобами зупинити інфляцію неможливо".

Спікер висловив думку про необхідність зменшення дефіциту держбюджету, скорочення соціальних видатків, що стримає інфляційні процеси.

Він також запропонував низку антиінфляційних заходів, серед яких запровадження "гнучкого валютообмінного курсу, координація дій з урядом по витрачанню державних коштів, розробка системи товарного покриття, запровадження гнучкої політики щодо вироблення товарних робіт і послуг".

"Лише за виконання впровадження цих елементів можливо зменшення темпів інфляції", - підкреслив Яценюк. На його думку, "сьогоднішня перспектива України – не в металі, не в газі, а у поверненні до сторічної історії України – аграрної держави".

За його словами, Україна "має на найближчі 20 років чітку перспективу зростання ВВП виключно у аграрному секторі, а також має стати ключовим аграрним гравцем у світі".

Перспективним для зростання ВВП Яценюк також вважає розвиток сектору будівництва, продаж металу і торгівлю. Ще один з перспективних напрямків розвитку вітчизняної економіки, вважає спікер, полягає у підтримці нових ідей та технологій.

"Як ключовий двигун конкурентноздатної економіки – розумні люди, які здатні запропонувати, згенерувати ідеї та їх реалізувати", - сказав Яценюк.

За його словами, необхідно формувати національний капітал на всіх рівнях. На думку спікера, найближчим часом необхідно внести зміни до доходної частини бюджету, завершити земельну реформу.

"Земля – це останній капітал, який залишився в Україні. Його втрата може означати втрату контролю над державою", - наголосив він.powered by lun.ua