СУД СКИНУВ З ЛУЦЕНКА ТЯГАР КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

Вівторок, 3 червня 2008, 11:49

Подільський районний суд міста Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи стосовно міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Відповідне рішення виніс у вівторок, 3 червня, головуючий в судовому засідання суддя Василь Бородій, повідомляє УНІАН.

Таким чином, суд задовольнив скаргу адвоката Луценка Юрія Мартиненка та скасував постанову головного слідчого управління з особливо важливих справ Генпрокуратури про порушення кримінальної справи, оскільки в наданих суду матеріалах не вбачається, що Луценко скоїв посадовий злочин, перебуваючи 18 січня цього року на засіданні РНБО, де завдав легких тілесних ушкоджень меру Києва Леоніду Черновецькому.

Також суд визнав, що Луценко не зловживав владою чи службовими повноваженнями, використовуючи у серпні 2006 року літаки внутрішніх військ МВС України.

Рішення суду може бути оскаржено в Апеляційному суді м. Києва протягом 7 днів з моменту його оголошення.

Як відомо, 18 січня 2008 року після засідання Ради національної безпеки і оборони між Луценком і Черновецьким виникла бійка.

24 січня прокуратура Києва поінформувала, що за цим фактом "під час якого Київському міському голові Черновецькому були навмисно нанесені легкі тілесні ушкодження, порушено кримінальну справу стосовно іншого учасника цієї події за ч.2 ст.125 Кримінального кодексу України".

26 травня Генеральна прокуратура перекваліфікувала кримінальну справу, яку було порушено стосовно Луценка через інцидент із Черновецьким 18 січня, з "нанесення легких тілесних ушкоджень" на "посадовий злочин".

Того ж дня після допиту у Генпрокуратурі Луценко заявив, що його також обвинувачують у використанні службових літаків у особистих цілях.

28 травня Подільський районний суд м. Києва своїм рішенням призупинив досудове слідство кримінальних справ, об’єднаних в одну, за обвинуваченням міністра внутрішніх справ в нанесенні легких тілесних ушкоджень меру Києва Черновецькому та у зловживанні ним службовим становищем у зв’язку з використанням службового літака.

2 червня Подільський райсуд Києва на засіданні за скаргою адвоката Луценка Юрія Мартиненка вивчив усі 7 томів кримінальної справи (3 - щодо інциденту з Черновецьким, і 4 - щодо використання в особистих цілях службових літаків внутрішніх військ).

Мартиненко клопотав залучити до матеріалів справи висновок кандидата юридичних наук Миколи Сірого, який визнав неправомірними порушення вказаних кримінальних справ стосовно Луценка. Це клопотання суд задовольнив і залучив до матеріалів справи.

Крім того, суд задовольнив клопотання представникаЛуценка в суді депутата Геннадія Москаля щодо долучення до матеріалів справи матеріалів трьох перевірок ГоловКРУ, датованих 2007 роком, щодо перевірки законності використання авіації ВВ, оскільки Генпрокуратура, за його словами, навіть не хотіла дослідити ці акти.powered by lun.ua