Яценюк подякував Богу, що має козирну карту

Четвер, 5 червня 2008, 23:53

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк виступає за запровадження відкритих списків під час виборів до Верховної Ради.

Про це він заявив під час програми "Я так думаю" в ефірі каналу "1+1".

В той же час Яценюк сказав, що він противник повернення до мажоритарної і змішаної системи, бо це кілька кроків назад.

"Так перехід до складнішої конструкції вимагає часу і вимагає розумних політиків. А що стосується мажоритарної системи, то давайте згадаємо: якийсь дядько обирався по округу, де легко перемогти, а потім вони всі збирались в парламент, і, вибачте, на якій вулиці дали команду, в таку групу і збирались", - зазначив він.

"Щодо пропорційної системи, то вона недосконала лише в одному елементі – ми вибираємо лише №1 у списку, не дивлячись, хто внизу. І тільки в парламенті ми побачили, хто реально представлений у списку", - наголосив Яценюк.

"Тому запровадження моделі відкритих списків, щоб люди розуміли, за кого вони голосують, крім харизматичного політика, це ключове, що треба зробити", - додав він.

Щодо його власної партійності, то Яценюк подякував Богу, що він безпартійний. І висловив думку, що на сьогодні голові Верховної Ради "недоцільно створювати або вступати в будь-яку партію".

"Дуже важко утримати баланс у Верховній Раді. І це певна козирна карта в руках, коли голова парламенту не обтяжений політичними зобов'язаннями саме політичної партії, а не блоку, від якого я йшов. І в цій ситуації, щоб парламент хоч якось працював доцільно мати безпартійного голову парламенту", - сказав Яценюк.
powered by lun.ua