Ющенко дав Тимошенко тиждень – відлік пішов

Понеділок, 9 червня 2008, 15:52

Президент Віктор Ющенко закликає уряд вжити усіх можливих заходів, мобілізувавши усі фінансові та технічні ресурси для порятунку життів шахтарів копальні ім. Карла Маркса, де 8 червня цього року сталася аварія.

Про це на брифінгу заявила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова, повідомляє прес-служба президента.

"У цій аварії відбилися усі основні проблеми вугільної галузі, які не вирішуються впродовж років, заявляє президент. Глава держави неодноразово наголошував на необхідності прийняття урядом програми розвитку вугільної галузі", - зазначила Ванникова.

"Президента непокоїть безвідповідальна позиція Кабінету міністрів у цьому питанні, оскільки стан вугільної галузі дедалі погіршується, а професія шахтаря стає смертельно небезпечною справою - однак Державної стратегії розвитку вугільної галузі досі немає", - додала вона.

За словами прес-секретаря, особливу занепокоєність президента викликала інформація про те, що роботу шахти, на якій сталася аварія, було заборонено за рішенням Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

Таким чином, шахтарі були змушені видобувати вугілля у закритій для роботи шахті, в порушення будь-яких правил безпеки та норм трудового законодавства.

"Глава держави направив листа до прем'єр-міністра, у якому висловлює свою позицію щодо необхідності створити урядову комісію з метою розслідування причин аварії та надання допомоги потерпілим", - повідомила Ванникова.

За її словами, "президент також вважає необхідним розробити і затвердити комплексний план заходів із ліквідації аварії на шахті".

"За результатами розслідування причин аварії винні особи мають бути притягнені до відповідальності, переконаний Віктор Ющенко", - заявила прес-секретар.

Крім того, "уряд має доповісти президенту про проведену роботу у тижневий термін – рахунок починається від 8 червня", повідомила Ванникова.

У понеділок, додала прес-секретар, за дорученням президента до Єнакієва виїхали секретар РНБО Раїса Богатирьова і генпрокурор Олександр Медведько.powered by lun.ua