НКРЕ "порадує" новими цінами на газ до кінця липня

Четвер, 3 липня 2008, 11:54

Національна комісія регулювання електроенергетики розраховує закінчити процедуру перегляду тарифів на газ для населення до кінця липня.

Як повідомляє УНІАН, про це повідомив журналістам у четвер перед засіданням комісії голова НКРЕ Валерій Кальченко.

Він повідомив, зокрема, що на сьогодні комісія має в своєму розпорядженні підготовлені та узгоджені розрахунки перегляду тарифів обласних газопостачальних компаній, а також для побутових абонентів, і найближчим часом направить їх на погодження в Міністерство економіки та Міністерство фінансів.

"У нас розрахунки на сьогодні готові, ми направляємо їх в Мінекономіки і Мінфін для погодження", - сказав голова НКРЕ, зазначивши, що паралельно ці документи буде направлено на погодження в профспілки.

Кальченко нагадав, що в разі проходження погоджувальних процедур і прийняття відповідної постанови комісією вона має протягом 10 днів бути зареєстрована в Міністерстві юстиції, і лише після цього документ набере юридичної сили. "

Реально, я думаю, впродовж липня ми розглянемо це питання", - сказав Кальченко.

Кальченко наголосив, що НКРЕ поки не отримувала офіційних документів Кабінету Міністрів з рекомендаціями переглянути тарифи на газ для населення. Він зазначив, що лише після отримання цих документів почнеться процедура погодження.

Як відомо, Кабмін своєю постановою від 9 квітня цього року рекомендував НКРЕ з травня до грудня поточного року поетапно підвищити роздрібні ціни на газ для населення: щомісяця 3% підвищень роздрібної ціни для побутових споживачів з об`ємом споживання до 12 тис. куб. м і 5% - підвищення для абонентів, які споживають понад 12 тис. куб. м.

17 квітня НКРЕ відклала затвердження нових роздрібних цін на газ для населення до 24 квітня, але на сьогодні тарифи так і не затверджено.

Постановою Кабміну від 25 червня рекомендовано НКРЕ переглянути тарифи обласних газопостачальних компаній на послуги з розподілу та транспортування і роздрібні ціни на газ для населення з 1 липня.

Згідно з документом, НКРЕ рекомендовано переглянути роздрібні ціни на газ для населення з урахуванням таких рівнів граничних цін: за умови, що рівень споживання не перевищує 2500 куб. м на рік - 367 грн. за 1 тис. куб. м; за умови, що рівень споживання не перевищує 6000 куб. м на рік - 546 грн. за 1 тис. куб. м; за умови, що рівень споживання не перевищує 12000 куб. м на рік - 1112 грн. за 1 тис. куб. м; за умови, що рівень споживання перевищує 12000 куб. м на рік - 1329 грн. за 1 тис. куб. м.

Таким чином, рівень граничних цін на газ для побутових споживачів підвищено Кабміном на 8,3-13,8% залежно від об`ємів споживання.

2 липня міністр палива й енергетики Юрій Продан заявив, що підвищення цін на природний газ для населення з 1 липня не відбудеться.

Ціни на газ для населення не переглядали з кінця 2006 року, тим часом як витрати газодобувних і газотранспортних підприємств суттєво зросли.powered by lun.ua